nedeľa - 14. júla, 2024
, V Budatínskom parku sa uskutoční Deň rodiny

V Budatínskom parku sa uskutoční Deň rodiny

Deň rodiny, ktorý sa uskutoční v nedeľu (19. 5.) v areáli Budatínskeho hradu v Žiline, ponúkne bohatý kultúrny program, školu tanca aj zážitkové aktivity so psíkmi. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.

Návštevníkov čaká bohatý program

Doplnila, že na hlavnom pódiu sa predstavia víťaz šou Zem spieva Martin Repáň, folklórny súbor Lieska zo Žiliny, Doris Day Band, Nebeská muzika a novinkou bude premietanie filmov vo východnom paláci Budatínskeho hradu. „Na detských návštevníkov budú v areáli parku čakať stanovištia viac ako desiatky neziskových organizácií, ktoré si pre nich pripravili zábavné aktivity a netradičné úlohy. Účasť na nich si deti zaznačia do mapky, ktorú každá rodina dostane pri vstupe. Odmenou za splnenie určitého počtu aktivít bude sladký darček,“ dodala Remencová.
Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. „Od začiatku sa prezentujeme ako kraj priateľský k rodinám. Snažíme sa im vytvárať také podmienky, aby bol pre ne život v našom kraji jedinou a najlepšou voľbou. Zaviedli sme rodinné vstupné do našich múzeí a hradov, vybudovali sme detské kútiky v kultúrnych i v zdravotníckych zariadeniach, zrušili sme poplatky za pôrody v nemocniciach ŽSK, na pomoc rodinám v núdzi sme zriadili Nadáciu ŽSK a centrum rodinnej podpory,“ uviedla Jurinová.

Do prípravy sa zapojilo aj mesto Žilina

„Pokračovaním v našich pro-rodinných aktivitách je aj podujatie Deň rodiny, ktoré vlani prilákalo do Budatína niekoľko tisíc návštevníkov. Chceme umožniť rodičom, starým rodičom a blízkym na chvíľku uniknúť od starostí, aby mohli spoločne stráviť vzácny čas a zabaviť sa pri tom,“ podotkla predsedníčka ŽSK.
Do prípravy Dňa rodiny v Budatínskom parku sa tento rok zapojilo i mesto Žilina. „Keďže spolupráca ŽSK a mesta Žilina je na veľmi dobrej úrovni, rozhodli sme sa spoluorganizovať túto pro-rodinnú akciu pre rodiny s deťmi. Je to prirodzená súčasť nášho spoločného fungovania v Žiline, a tak radi priložíme ruku k dielu. Je to už v poradí druhý ročník a veríme, že ľudia budú opäť spokojní,“ uzavrela druhá zástupkyňa primátora Žiliny a poslankyňa zastupiteľstva ŽSK Barbora Birnerová.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …