utorok - 27. februára, 2024
, V dolnokubínskej ZUŠ Ivana Ballu majú nový plot a chodník

V dolnokubínskej ZUŠ Ivana Ballu majú nový plot a chodník

Zadná časť oplotenia pri dolnokubínskej Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Ivana Ballu prešla v uplynulých dňoch rekonštrukciou. V lokalite pribudla aj nová vstupná bránička. Z rozpočtu mesta smerovalo na tieto práce takmer 10-tisíc eur. Škola si zároveň vo vlastnej réžii opravila vstupný chodník za viac ako 2 400 eur.

„Minulý rok sme realizovali výmenu oplotenia v prednej časti, kde bola veľká brána i vstupná bránička. Bolo to približne 60 metrov oplotenia. Tento rok sme sa rozhodli pokračovať zadnou častou v rovnakej dĺžke,“ uviedol Roman Ďaďo, riaditeľ školy.

Keďže podľa slov riaditeľa školy bol chodník v tejto časti tiež v dezolátnom stave, rozhodli sa pristúpiť k jeho oprave. „Mal už poškodený asfalt a chodiť po ňom už bolo nebezpečné. Z vlastných zdrojov sme sa ho rozhodli opraviť,“ dodal Ďaďo

Aktuálne škola začala aj s výmenou strešnej krytiny na poslednej z budov a pergoly. V rozpočte mesta na tieto práce vyčlenených viac ako 14-tisíc eur. „Dôvodom výmeny strešnej krytiny bol jej už havarijný stav, keďže do niektorých tried zatekalo. Na pergole sme tiež museli vymeniť strešnú izoláciu kvôli už nevyhovujúcemu stavu,“ doplnil riaditeľ.  Práce budú v umeleckej škole ukončené do 10. mája.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …