štvrtok - 18. apríla, 2024
, V Dolnom Kubíne bude počas sviatkov bezplatná MHD
Ilustračné foto

V Dolnom Kubíne bude počas sviatkov bezplatná MHD

S blížiacim sa sviatkom Všetkých svätých sa v Dolnom Kubíne zvýši aj návštevnosť cintorínov. Preto aj tento rok pripravilo mesto v spolupráci so spoločnosťou Arriva Liorbus, a.s. počas týchto sviatkov posilnenie liniek Mestskej hromadnej dopravy (MHD) o mimoriadne spoje a bezplatné cestovanie.

Mimoriadne spoje budú zastavovať aj na požiadanie

Posilnené spoje budú premávať v utorok 30. októbra a vo štvrtok 1. novembra. „Keďže predpokladáme, že v týchto dňoch bude občanmi častejšie využívaná mestská hromadná doprava k presunom na cintoríny, tak sa mesto rozhodlo v spolupráci so zmluvným prepravcom o posilnenie spojov,“ vysvetlil primátor mesta, Roman Matejov.

Mimoriadne spoje MHD budú zabezpečené autobusom City Bus, ktorý bude zastavovať v rámci trasy na všetkých zastávkach a na požiadanie obyvateľov aj mimo nich. „Vzhľadom na zlé podmienky otáčania autobusu pred vstupom do nového cintorína na Bysterci sa bude MHD otáčať už na križovatke ul. Generála Svobodu,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade, Miroslav Kosmeľ.

Presný zoznam odchodov autobusov je zverejnený na informačných tabuľkách na autobusových zastávkach a na internetovej stránke mesta Dolný Kubín. Dobrou správou pre cestujúcich je aj to, že počas nadchádzajúcich sviatkov sa za cestovanie na linkách MHD nebude platiť. Podľa slov Kosmeľa chce mesto týmto spôsobom zabrániť preťaženiu dopravy, ale zároveň vyjsť v ústrety starším občanom v končiacom sa Mesiaci úcty k starším. Dolnokubínska samospráva očakáva počas týchto dní na všetkých ôsmych cintorínoch zvýšený nápor návštevníkov na osobných motorových vozidlách. „Chceli by sme preto poprosiť všetkých obyvateľov mesta, aby na svoju návštevu cintorína radšej využili MHD, prípadne sa prešli. Taktiež žiadame všetkých motoristov, aby pri parkovaní rešpektovali pokyny hliadok mestskej a dopravnej polície,“ upozornil Kosmeľ.

Na poriadok bude dohliadať aj Mestská polícia

Radnica prosí návštevníkov, aby na miestach posledného odpočinku dodržiavali pravidlá slušného správania, bezpečnosť a čistotu. Za účelom navýšenia kapacity budú na cintorínoch doplnené aj nádoby na odpad.  Na poriadok bude počas sviatkov dohliadať okrem štátnej polície aj Mestská polícia Dolný Kubín. Vo zvýšenom nasadení budú najmä v okolí cintorínov, kde pomôžu pri riadení dopravy a zabezpečovaní verejného poriadku. „Upozorňujeme všetkých občanov, aby si počas návštevy cintorína dávali pozor na osobné veci, dbali na svoju bezpečnosť a nenechávali si cenné veci v autách, aby nedali príležitosť prípadným zlodejom,“ upozornil náčelník Mestskej polície, Peter Uhrina.

Všetky cintoríny budú počas týchto dní otvorené nepretržite.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …