sobota - 22. júna, 2024
, V Martine diskutujú občania s primátorom. Aj vy máte podnet?
Foto: martin.sk

V Martine diskutujú občania s primátorom. Aj vy máte podnet?

Mesto Martin otvára dvere pre občanov dokorán. Po úspechu obnovenia Dňa otvorených dverí primátor mesta Martin Ján Danko od apríla zaviedol nový projekt s názvom Dni mestských častí. Obyvatelia mesta  môžu s primátorom diskutovať o problémoch, ktoré vo svojej mestskej časti potrebujú riešiť.

Primátor už začiatkom apríla absolvoval stretnutia s občanmi mestských častí Ľadoveň, Jahodníky Tomčany a Sever. Vo veľkej zasadačke mestského úradu diskutovali o problémoch, ktoré je podľa občanov v mestských častiach nevyhnutné riešiť, ale aj o nápadoch, ako skrášliť mestské časti  a zlepšiť život v nich.

V utorok sa primátor Martina stretol s občanmi mestskej časti Stred. Zaujímalo ho, ako obyvatelia centra mesta žijú, ktoré problémy ich trápia najviac a ako môže mesto pomôcť pri ich riešení. Občania s primátorom prediskutovali aj výhrady, podnety  a návrhy, ako zlepšiť prácu mesta pre ich mestskú časť.

„Som veľmi rád, že ten projekt, ktorý spočiatku budil úsmevy medzi Martinčanmi, že primátor chce diskutovať s občanmi a dokonca ich pozýva do úradu, že nebude úspešný. Ale opak je pravdou, tie počty ľudí, ktorí prichádzajú na diskusie z jednotlivých štvrtí sú zakaždým vyššie. Dnes prišlo 90 ľudí z Martina Stred a to ma predtým upozorňovali poslanci, že prídu dvaja, traja. Takže to prekvapenie bolo v tom najlepšom  slova zmysle veľmi pozitívne. Ale hlavne ma teší tá diskusia. Ľudia uvádzajú svoje jednoduché problémy, ktoré sú pre nich ale dôležité a podstatné a z pohľadu mesta sú riešiteľné bez nejakých veľkých investícií. Takže to je na tom zaujímavé a to je na tom dobré,“ zhodnotil  primátor mesta Martin Ján Danko.

Dni mestských častí budú pokračovať počas apríla a mája. 16. apríl je rezervovaný pre Priekopu; 25. apríl pre Košúty, 30. apríl pre Záturčie a na záver 2. mája pre Podháj, Stráne.

Podnety, ktoré počas verejných diskusií odzneli a ešte odznejú, sú a  budú zaznamenávané a následne vyhodnocované. Do budúcnosti martinský primátor plánuje aj stretnutia s obyvateľmi priamo v ich mestských častiach.

Autor: Ján Schneider

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …