sobota - 1. októbra, 2022
, V Martine diskutujú občania s primátorom. Aj vy máte podnet?
Foto: martin.sk

V Martine diskutujú občania s primátorom. Aj vy máte podnet?

Mesto Martin otvára dvere pre občanov dokorán. Po úspechu obnovenia Dňa otvorených dverí primátor mesta Martin Ján Danko od apríla zaviedol nový projekt s názvom Dni mestských častí. Obyvatelia mesta  môžu s primátorom diskutovať o problémoch, ktoré vo svojej mestskej časti potrebujú riešiť.

Primátor už začiatkom apríla absolvoval stretnutia s občanmi mestských častí Ľadoveň, Jahodníky Tomčany a Sever. Vo veľkej zasadačke mestského úradu diskutovali o problémoch, ktoré je podľa občanov v mestských častiach nevyhnutné riešiť, ale aj o nápadoch, ako skrášliť mestské časti  a zlepšiť život v nich.

V utorok sa primátor Martina stretol s občanmi mestskej časti Stred. Zaujímalo ho, ako obyvatelia centra mesta žijú, ktoré problémy ich trápia najviac a ako môže mesto pomôcť pri ich riešení. Občania s primátorom prediskutovali aj výhrady, podnety  a návrhy, ako zlepšiť prácu mesta pre ich mestskú časť.

„Som veľmi rád, že ten projekt, ktorý spočiatku budil úsmevy medzi Martinčanmi, že primátor chce diskutovať s občanmi a dokonca ich pozýva do úradu, že nebude úspešný. Ale opak je pravdou, tie počty ľudí, ktorí prichádzajú na diskusie z jednotlivých štvrtí sú zakaždým vyššie. Dnes prišlo 90 ľudí z Martina Stred a to ma predtým upozorňovali poslanci, že prídu dvaja, traja. Takže to prekvapenie bolo v tom najlepšom  slova zmysle veľmi pozitívne. Ale hlavne ma teší tá diskusia. Ľudia uvádzajú svoje jednoduché problémy, ktoré sú pre nich ale dôležité a podstatné a z pohľadu mesta sú riešiteľné bez nejakých veľkých investícií. Takže to je na tom zaujímavé a to je na tom dobré,“ zhodnotil  primátor mesta Martin Ján Danko.

Dni mestských častí budú pokračovať počas apríla a mája. 16. apríl je rezervovaný pre Priekopu; 25. apríl pre Košúty, 30. apríl pre Záturčie a na záver 2. mája pre Podháj, Stráne.

Podnety, ktoré počas verejných diskusií odzneli a ešte odznejú, sú a  budú zaznamenávané a následne vyhodnocované. Do budúcnosti martinský primátor plánuje aj stretnutia s obyvateľmi priamo v ich mestských častiach.

Autor: Ján Schneider

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …