nedeľa - 19. mája, 2024
, V Martine sa nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov
Foto: Mesto Martin

V Martine sa nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov

Kvôli opatreniam v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu SARS-CoV-2 sa v roku 2020 nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov.

Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla takmer každú oblasť života v meste vrátane športu. Vzhľadom na pretrvávajúci zákaz zhromažďovania a organizáciu verejných podujatí sa v roku 2020 neuskutočnia Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov. „Keďže prioritou všetkých z nás je v momentálnej situácii predovšetkým ochrana zdravia, rozhodnutie o zrušení športových podujatí bolo síce ťažké, ale nevyhnutné. Posúvať ich na jesenný termín by nemalo zmysel, pretože si sami nedovolíme hodnotiť aká bude situácia. Verím, že nádejní a rekreační športovci využijú tento čas na ešte lepšiu prípravu a okrúhle výročie Turčianok oslávime výnimočnými výkonmi,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Mesto Martin stihlo ešte koncom marca 2020 vydať bulletinu k 60. výročiu „turčianskej olympiády“ mladých nádejí, ktorý mapuje ich históriu a vývoj a je dostupný na webovej stránke mesta.

Vládne a mestské opatrenia sa dotkli aj Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. V rámci 16. ročníka prebehlo iba prvé kolo – kolkárske preteky, ktorých sa však zúčastnil rekordný počet súťažiacich. „Veríme, že sa situácia s výskytom koronavírusu SARS–CoV-2 sa už čoskoro upokojí a že sa s profesionálnymi aj amatérskymi martinskými športovcami opäť stretneme na športových podujatiach,“ dodala riaditeľka Turčianskych hier mládeže Alena Schimíková.

Zdroj: Mesto Martin

 

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …