nedeľa - 27. novembra, 2022
, V Nezbudskej Lúčke rozpúta bitku 120 vojakov a tri lietadlá

V Nezbudskej Lúčke rozpúta bitku 120 vojakov a tri lietadlá

Rekonštrukciu bojov Slovenského národného povstania pripravujú na sobotu obce Nezbudská Lúčka a Strečno v spolupráci s Klubom vojenskej histórie Dubná skala a ďalšími historickými bojovými skupinami.

V Nezbudskej Lúčke pri Žiline rozpúta v sobotu bitku 120 vojakov v uniformách z II. svetovej vojny a tri historické bojové lietadlá. Rekonštrukciu bojov Slovenského národného povstania pripravujú obce Nezbudská Lúčka a Strečno v spolupráci s Klubom vojenskej histórie Dubná skala a ďalšími historickými bojovými skupinami z celého Slovenska. „V hlavnom vystúpení napadnú nemecké vojská postavenia povstalcov, kde bude použitá historická vojenská technika a diváci budú mať možnosť vidieť i autentické vojenské lietadlá. Boje sa budú odohrávať na mieste, odkiaľ začali ofenzívu proti povstalcom nemecké vojská za pomoci troch bojových lietadiel, ktoré ostreľovali pozície povstalcov. Vôbec po prvý raz tu bude i rekonštrukcia povstaleckých bojov hrdinských francúzskych dobrovoľníkov Georgea Bazarera de Lannuriena,“ povedala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Hana Danová.

Svoj program si na sobotu pripravili aj vojaci Armády Slovenskej republiky zo Žiliny a Martina. V rámci kultúrneho spestrenia vystúpi v Nezbudskej Lúčke aj speváčka Zuzana Smatanová a skupiny Arzén a Šleha.

autor: sita, foto: img.ephoto.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zerex Ultragold – čo sa skrýva za úspechom tabletky na erekciu

Zerex Ultragold – čo sa skrýva za úspechom tabletky na erekciu

Aj vo vyššom veku môže muž dosahovať v intímnej oblasti vynikajúce výsledky. Príroda je totiž …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *