streda - 24. apríla, 2024
, V Ružomberku stúpne počet lokalít s bezplatným internetovým pripojením
Foto: Ilustračné, Pixabay.com

V Ružomberku stúpne počet lokalít s bezplatným internetovým pripojením

Počet lokalít v Ružomberku s bezplatným internetovým pripojením pre verejnosť stúpne. Hovorca mesta Viktor Mydlo informoval, že WiFi prístupové body pribudnú na viacerých miestach komunitného života. Nainštalujú ich napríklad na Námestí Andreja Hlinku, na Dončovej ulici, Námestí slobody, pri synagóge, na sídlisku Klačno či železničnej stanici.

Obyvatelia a návštevníci mesta budú mať bezplatné pripojenie k širokopásmovému internetu s minimálnou rýchlosťou 30 megabitov za sekundu. „Po prihlásení do WiFi zóny sa používateľovi zobrazí mestská stránka, na ktorej nájde všetky dôležité údaje či kontakty. Z nej sa kedykoľvek môže presunúť na ľubovoľnú inú internetovú stránku,“ priblížil ružomberský hovorca.
Projekt zrealizujú z prostriedkov od Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 14.250 eur. Spoluúčasť mesta je 750 eur. Podľa primátora Igora Čombora je zavedenie takejto služby istou formou modernizácie centier a miest komunitného života. „Do budúcnosti chceme viac pracovať na projektoch, ktoré udržia naše malé mesto v rovnakej rýchlosti rozvoja ako väčšie mestá na Slovensku,“ povedal.
Po kompletnej realizácii projektu WiFi pre teba plánuje vedenie mesta osadiť vysielače aj v iných častiach Ružomberka. Vytvorenie ďalších prístupových bodov však už bude v plnej réžii mesta.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …