nedeľa - 27. novembra, 2022
, V Turanoch zadržala polícia dve ženy a muža obvinených z krádeže

V Turanoch zadržala polícia dve ženy a muža obvinených z krádeže

V nedeľu 10. júla vo večerných hodinách sa 30-ročný muž a dve ženy vo veku 27 a 25 rokov dopravili na motorových vozidlách pred areál závodu na ulici Budovateľskej v Turanoch.

Vozidlá zaparkovali pred vrátnicou a pešo prešli k hale po pravej strane vrátnice. Muž zobral pohodený rebrík, oprel ho o múr haly a vyliezol na poschodie, kde je voľný prístup. Následne zostúpil na spodnú časť haly, otvoril dvere na hale a umožnil vstup aj obidvom ženám. Potom 30-ročný Kamil vylomil zámok na dverách haly a v paletách na zemi prezerali tovar ako príbory, hrnčeky, obrusy a iné. Palety s tovarom naložili na paletový vozík a muž ho vytlačil pred dvere haly. To však už bol v pohotovosti strážnik, ktorý sa troma varovnými výstrelmi do vzduchu podozrivým snažil zabrániť v krádeži tovaru. Medzičasom bola na miesto privolaná aj hliadka polície a všetci traja podozriví boli na mieste zadržaní.

Vyšetrovateľ trojicu, 30-ročného Kamila, 27-ročnú Veroniku a 25-ročnú Romanu obvinil zo zločinu krádeže v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, Zápas Martina so Skalicou bol plný gólovej akcie. Skončil tesným výsledkom

Zápas Martina so Skalicou bol plný gólovej akcie. Skončil tesným výsledkom

V piatok na domácom ľade čakal tím z Martina hokejový súboj so Skalicou. Aktéri dnešné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *