štvrtok - 29. februára, 2024
, V Turanoch zadržala polícia dve ženy a muža obvinených z krádeže

V Turanoch zadržala polícia dve ženy a muža obvinených z krádeže

V nedeľu 10. júla vo večerných hodinách sa 30-ročný muž a dve ženy vo veku 27 a 25 rokov dopravili na motorových vozidlách pred areál závodu na ulici Budovateľskej v Turanoch.

Vozidlá zaparkovali pred vrátnicou a pešo prešli k hale po pravej strane vrátnice. Muž zobral pohodený rebrík, oprel ho o múr haly a vyliezol na poschodie, kde je voľný prístup. Následne zostúpil na spodnú časť haly, otvoril dvere na hale a umožnil vstup aj obidvom ženám. Potom 30-ročný Kamil vylomil zámok na dverách haly a v paletách na zemi prezerali tovar ako príbory, hrnčeky, obrusy a iné. Palety s tovarom naložili na paletový vozík a muž ho vytlačil pred dvere haly. To však už bol v pohotovosti strážnik, ktorý sa troma varovnými výstrelmi do vzduchu podozrivým snažil zabrániť v krádeži tovaru. Medzičasom bola na miesto privolaná aj hliadka polície a všetci traja podozriví boli na mieste zadržaní.

Vyšetrovateľ trojicu, 30-ročného Kamila, 27-ročnú Veroniku a 25-ročnú Romanu obvinil zo zločinu krádeže v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

2. hokejová liga, 4. kolo nadstavbovej časti, 03. 02. 2024 MHA Martin vs HK Detva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *