piatok - 14. júna, 2024
, V Turčianskych Tepliciach bude rozprávkový Deň detí

V Turčianskych Tepliciach bude rozprávkový Deň detí

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí mesto Turčianske Teplice pripravuje podujatie Z rozprávky do rozprávky, ktoré sa uskutoční v sobotu 31. mája. Všetci ste vítaní!

Pre deti budú pripravené v lesoparku Bôr tematické stanovištia, kde budú plniť rôzne úlohy, niečo sa naučia, zabavia a nakoniec dostanú zaslúženú odmenu. Deti sa na ceste rozprávkovým lesom stretnú s rozprávkovými bytosťami, ako sú víly, vodník, či Janko a Marienka s ježibabou z perníkovej chalúpky. V rozprávkovom lese budú však medzi nimi aj hasiči, vojaci, policajti, záchranári, ale i lesníci, s ktorými deti spoločne spoznajú ich prácu, alebo si niektoré ich činnosti aj priamo vyskúšajú. S hasičmi si budú môcť vyskúšať hasiť, s vojakmi strieľať zo vzduchových zbraní a s lesníkmi si môžu zasadiť svoj vlastný stromček.

, V Turčianskych Tepliciach bude rozprávkový Deň detí

Po ceste rozprávkovým lesom divadielko a tombola

Podujatie začne oficiálnym otvorením pred mestským úradom a hneď po otvorení program odštartuje obranárskymi H pretekmi. Každý účastník cesty Z rozprávky do rozprávky musí mať pri sebe registračnú kartičku, ktorú bude možné zakúpiť priamo pred podujatím, ale aj v predstihu, a to od 26. mája v Turistickom a informačnom centre. Po každej splnenej úlohe na stanovišti dostane účastník pečiatku o absolvovaní do registračnej kartičky, ktorá bude obsahovať zároveň aj lístok do tomboly. Záver podujatia bude patriť divadielku Jack a fazuľka, po ktorom sa bude losovať tombola o zaujímavé ceny. Nakoniec sa všetky deti budú môcť zabaviť na diskotéke.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *