nedeľa - 24. septembra, 2023
, Víkend v Turci bude patriť všetkým mamičkám

Víkend v Turci bude patriť všetkým mamičkám

V Turci sa Deň matiek slávi vo veľkom. Všetkým mamičkám je tento rok venovaný celý víkend.

V Martine sa registrácia mamičiek v rámci podujatia – Míľa pre mamu uskutoční v sobotu 10. máj v čase od 15:30 – 16:00 hod. na parkovisku pod Národnou knižnicou. Odtiaľ všetci zaregistrovaní spoločne prejdú popri hoteli Turiec až do reštaurácie Frito, kde bude otvorená výstava detí SZUŠ na Ul. M. Haľamovej. Pod taktovkou Únie materských centier sa týmto spôsobom spájajú materské-rodinné centrá Slovenska a ich sympatizanti, aby spoločne v rovnaký deň, v rovnakú hodinu, ale na mnohých miestach Slovenska mohli zvolať „Ďakujem, že si mama“.

Tento slogan bude ústredným motívom počas celej Míle pre mamu 2014. Verejná zbierka s rovnomenným názvom, ktorú charakterizuje farebná magnetka v tvare usmiateho slniečka bude symbolom Vašej podpory všetkým organizátorom  Míle pre mamu, najmä však materským a rodinným centrám Slovenska.

Míľa pre mamu je to, čo bude spájať 70 organizátorov na 61 miestach dňa 10. mája 2014 na celom Slovensku aj v zahraničí.  Oslávte s nami sviatok všetkých matiek aj u nás v Martine.

V sobotu Prvý klub turistov Diviaky a Mesto Turčianske Teplice pozývajú nielen priaznivcov turistiky, aby oslávili Deň matiek spoločným výstupom na Zniev. Odchod mimoriadneho autobusu bude o 8:00 hod. z Turčianskych Teplíc AS.

V nedeľu vás zas deti zo Základnej školy s materskou školou na Školskej ulici pozývajú na podujatie – Snežienky pre mamičku o 14:00 hod. v sále kultúrneho domu v Turčianskych Tepliciach.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *