nedeľa - 19. mája, 2024
, V Univerzitnej nemocnici Martin sa uskutoční unikátna medická súťaž
Foto/Zdroj: UNM

V Univerzitnej nemocnici Martin sa uskutoční unikátna medická súťaž

Medzinárodná súťaž pre medikov – MedGames napíše v tomto roku už svoju šiestu kapitolu. Podujatie si kladie za cieľ zvýšiť praktické zručnosti budúcich lekárov. Všetky úlohy, s ktorými sa musia súťažiaci popasovať, totiž vychádzajú z reálnych situácií, zo skúseností lekárov z rôznych medicínskych odborov a zamerané sú práve na praktické zručnosti.

Pri modelových situáciach budú aj živí figuranti

Pri modelových situáciách budú využité nielen simulátory a trenažéry, ale aj živí figuranti, ktorí to vedia súťažiacim neraz poriadne osladiť. V minulých ročníkoch organizátori pripravili rôzne zaujímavé úlohy, napríklad aj hromadnú autohaváriu či dokonca teroristický útok v nočnom klube s veľkým množstvo zranených a krvácajúcich ľudí. Čo čaká na súťažné tímy tento rok, odhalíme v Univerzitnej nemocnici Martin už túto sobotu 9. novembra 2019.

Hlavný organizátor, ktorým je Klub martinských medikov, priniesol v tohtoročných MedGames viacero noviniek, ktoré súťaž ešte viac zatraktívnia. Úlohy sa budú po prvý raz riešiť priamo v autentických priestoroch Univerzitnej nemocnice Martin, ktorá participuje na príprave celého projektu. Súťažiť sa tak bude na oddeleniach, v ambulanciách či dokonca na operačných sálach, čím podujatie získa reálnosť aj vizuálnu atraktivitu. Vybrané súťaže budú po prvý raz prístupné aj verejnosti, ktorá sa môže prísť v sobotu na podujatie pozrieť.

Súťaž po prvý raz rozrastá aj o študentov ošetrovateľstva

Druhou výraznou novinkou je, že okrem študentov medicíny sa súťaž po prvý raz rozrastá aj o študentov ošetrovateľstva – MedGames #NURSES. „Nedostatok kvalifikovaných sestier v našich nemocniciach sa z roka na rok zvyšuje a našou snahou je poukázať na dôležitosť tohto povolania a zároveň povzbudiť študentov ošetrovateľstva a medicíny, aby zvážili možnosť zostať pracovať na Slovensku,“ vysvetlil za organizátorov študent Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine Matej Súkeník. Ako ďalej dodal, „kombinácia súťaže medikov a sestier činí z MedGames jedinečný formát, ktorý na Slovensku a v Čechách nemá obdobu. Hlavnou myšlienkou je podpora mladých absolventov medicíny a ošetrovateľstva s cieľom vytvorenia prijateľných podmienok pre ich kariérny rast na Slovensku.“ Súťažiť budú okrem študentov lekárskych fakúlt zo Slovenska aj zahraniční študenti či medici z Čiech.

Organizátorom je Martinský klub medikov pri Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Na zabezpečení súťaže sa podieľajú Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine a Univerzitná nemocnica Martin. Záštitu nad akciou prebrala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.Medgames 2019 sa v Univerzitnej nemocnici Martin budú konať už túto sobotu 9. novembra 2019.

Zdroj: UNM

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …