nedeľa - 19. mája, 2024
, V Žiline vládla atletika a padol rekord o najdlhší sendvič!

V Žiline vládla atletika a padol rekord o najdlhší sendvič!

Atletická akadémia Žilina s podporou mesta Žilina organizovala podujatie „Hurá atletika“, ktoré malo za cieľ priblížiť deťom zábavnou formou rôzne atletické disciplíny. Súčasťou podujatia bolo prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. Oboje sa nakoniec úspešne podarili!

Atletické podujatie sa uskutočnilo uplynulý týždeň na Základnej škole Martinská na sídlisku Vlčince, ktorá je v poslednej dobe známa podporou „kráľovnej športu“ − atletiky.

„Naše deti − budúci nádejní atléti, si vyskúšali beh cez prekážky, skok z miesta, či hod s vortexom. Na podujatie prišlo mnoho šikovných detí v sprievode rodičov, ktorí netajili svoju spokojnosť. Detičky mali veľkú chuť športovať, čo bolo vidieť na ich zápale do hry a radosti z nej,“ vyjadril sa spoluorganizátor Karol Haas (OZ GO SPACE).

, V Žiline vládla atletika a padol rekord o najdlhší sendvič!

Tréner Dominik Hriník sa po skončení podujatia vyjadril: „Na akciu prišlo veľa detí, pretože záujem o pohyb u mladých je veľký a vďaka pomoci partnerov sa podarilo prilákať čo najviac detí aj pomocou rôznych „lákadiel“. Poďakovanie patrí nášmu priateľovi Patrikovi Martausovi (OZ Nobis Prospere), ktorý spolu s partnerom podujatia Michaelom Šteinerom zo spoločnosti Subway Žilina pripravili pre všetkých neskutočný zážitok, a to prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. To sa napokon aj podarilo. Nový rekord sme ustanovili na neuveriteľných 5,2 metra.“

, V Žiline vládla atletika a padol rekord o najdlhší sendvič!

Zástupca primátora Patrik Groma, ktorý mal tú česť krájať sendvič: „Je neuveriteľné čo robia títo mladí ľudia – organizátori, športovci, tréneri a priatelia detí v jednej osobe. Mesto Žilina bude takéto zmysluplné aktivity vždy podporovať. Som nadšený z radosti detí, ktorá zaplavila celú halu na našej škole. Veľmi sa z toho teším.“

Foto: Adam Rajčan, Patrik Groma (Hurá atletika IV)

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *