štvrtok - 30. marca, 2023
, Vakcinačné centrum Univerzitnej nemocnice Martin funguje na novej adrese
Foto: UNM

Vakcinačné centrum Univerzitnej nemocnice Martin funguje na novej adrese

Vo vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice Martin bolo počas prvých dvoch týždňov fungovania zaočkovaných takmer 2000 ľudí, prevažne zdravotníkov. S očkovaním sa v martinskej nemocnici začalo 5. januára, po tom, čo dorazilo prvých takmer 3-tisíc dávok vakcíny od spoločnosti Pfizer BioNTech. Zásoby vakcín boli minulý týždeň doplnené a ďalšie budú prichádzať priebežne, podľa dennej kapacity vakcinačného centra. UNM si zároveň vytvára rezervy vakcín aj na druhú dávku pre už zaočkovaných.

Aktuálne sa počas dňa zaočkuje v priemere 300 ľudí. Univerzitná nemocnica Martin plánuje dennú kapacitu zvýšiť. Už od dnešného dňa (18.01.) funguje vakcinačné centrum na novej adrese – Sklabinská 26. Nové priestory mimo areálu UNM umožnia navýšiť dennú kapacitu zaočkovaných až na 500. Kapacita sa aktuálne na týždennej báze mení aj na základe usmernení z Národného centra zdravotníckych informácii, ktoré registráciu záujemcov o očkovanie zabezpečuje.

Zo strany zamestnancov UNM je o očkovanie záujem, vakcínu dostalo už takmer 1500 zamestnancov. „Očkujú sa prevažne zdravotníci, prvý týždeň výlučne zamestnanci UNM a od 11. januára sa môžu zaočkovať aj zdravotníci pracujúci mimo UNM. Riadime sa pri tom striktne pokynmi MZ SR a aktuálne sú to všetci, ktorí spadajú pod prvú vlnu očkovania. Postupujeme podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach Slovenskej republiky,“ informovala MUDr. Ľubica Bielená, vedúca lekárka vakcinačného centra UNM. Na očkovanie sa dá prihlásiť iba cez formulár na webstránke: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php.

Očkovanie realizuje samostatný očkovací tím vakcinačného centra UNM. V zmene je 1 vedúci lekár, 3 lekári, 3 zdravotné sestry a 5 administratívnych pracovníkov. Vakcinačný tím sa UNM snaží personálne zabezpečiť tak, aby bol celý proces očkovania čo najrýchlejší a najefektívnejší. „Vzhľadom na efektivitu a minimalizovanie straty robíme prípravu vakcíny priebežne. Zároveň máme pripravený rezervný zoznam zdravotníckych pracovníkov, aby v prípade, že sa niektorí na očkovanie nedostavia, bola kapacita vakcinačného centra naplnená,“ dodala MUDr. Bielená.

Zdroj: UNM

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …