nedeľa - 14. júla, 2024
, Valentínske klobásky na Lietavskom hrade

Valentínske klobásky na Lietavskom hrade

Prechádzka na zrúcaninu v zimnej krajine, prehliadka hradu s výkladom, do ruky grilovanú klobásu s horúcim čajom či punčom. Aj takto bude vyzerať 8. ročník benefičnej akcie v podaní dobrovoľníkov a členov Združenia na záchranu Lietavského hradu. Akcia sa koná už tradične v sobotu 13. februára od 11.00 hod. priamo na nádvorí Lietavského hradu.

Ak nepatríte k priaznivcom valentínskeho gýču, sobotné popoludnie na Lietavskom hrade príjemnou alternatívou. Hrad ponúka nádherný výhľad na okolie, keďže ide o jedinečnú goticko-renesančnú stavbu na hrebeni Súľovských skál.

Príspevky z občerstvenia a prehliadky hradu budú použité na činnosť združenia venujúceho sa záchrane tejto kultúrnej pamiatky. Združeniu na záchranu Lietavského hradu sa minulý rok podarilo obnoviť či opraviť viaceré časti hradu. Súčasťou programu je výstava výnimočných fotografií hradu, tombola či lukostreľba.

Autor: Olga Guttenová/Združenie na záchranu Lietavského hradu
Foto: facebook.com/Valentín na Lietavskom hrade 2016

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *