pondelok - 22. apríla, 2024
, Do verejnej dopravy v Dolnom Kubíne pribudli dva nové autobusy

Do verejnej dopravy v Dolnom Kubíne pribudli dva nové autobusy

Cestujúci budú v rámci mestskej verejnej dopravy v Dolnom Kubíne využívať dva nové moderné nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Do užívania ich odovzdali generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus Ladislav Hološ a dolnokubínsky primátor Roman Matejov.

Autobusy budú v nasledujúcich dňoch zaradené na medzimestské linky v okrese Dolný Kubín. Primátor mesta zdôraznil, že vďaka bezbariérovému autobusu sa zlepší dostupnosť verejnej dopravy pre imobilných cestujúcich, starších ľudí a matky s deťmi v kočíkoch.

„Obyvatelia a návštevníci nášho mesta budú môcť využívať európsky štandard služieb verejnej dopravy na Orave. Cestujúci v letných mesiacoch určite ocenia aj klimatizáciu, ktorá je pridanou hodnotou nových autobusov,“ uviedol Matejov.

Nové autobusy sú vybavené informačnými tabuľami zobrazujúcimi aktuálny čas, smer linky a nasledujúcu zastávku. Je v nich 42 miest na sedenie, z toho sú štyri sklopné vo vyhradenej časti určenej na prevoz detského kočíka alebo invalidného vozíka. Súčasťou zadných dverí je mechanicky ovládaná vyklápacia rampa, ktorá slúži na nástup imobilných cestujúcich. K dispozícii je aj signalizačné tlačidlo umiestnené pri dverách, ktorým môže cestujúci vodičovi avizovať, že chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť.

Generálny riaditeľ Arriva Liorbus Ladislav Hološ skonštatoval, že dva nové autobusy sú len začiatok a v modernizácii plánujú pokračovať.

„Zvyšujeme tým komfort pre cestujúcich. Vďaka dlhodobej spolupráci a zmluve s mestom Dolný Kubín môže ARRIVA Liorbus neustále zlepšovať kvalitu poskytovaných služieb vrátane modernizácie vozového parku. V modernizácii plánujeme pokračovať. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení mestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2027,“  povedal Hološ.    

Cestovný poriadok verejnej autobusovej dopravy v Dolnom Kubíne sa prehodnocuje každý rok. Snahou mesta do budúcnosti bude podľa vyjadrení primátora priniesť novú linku, prípadne dopravu zintenzívniť. Spoločnosť Arriva Liorbus zabezpečuje autobusovú dopravu na 90 prímestských linkách v okresoch Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín, Námestovo a Trstená, ako aj mestskú hromadnú dopravu v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku a Dolnom Kubíne. V Dolnom Kubíne majú občania k dispozícii osem liniek mestskej hromadnej dopravy, na ktorých minulý rok prepravili viac ako 550.000 cestujúcich.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *