streda - 19. júna, 2024
, Vieme, aké novinky ponúkajú v tejto sezóne lyžiarske strediská v Turci: Čo je nové vo Valči, na Martinkách a v Jasenskej doline?

Vieme, aké novinky ponúkajú v tejto sezóne lyžiarske strediská v Turci: Čo je nové vo Valči, na Martinkách a v Jasenskej doline?

Na horách panuje studené počasie a tak sa už vo veľkom zasnežuje. Ako prvé zahájilo sezónu lyžiarske stredisko Štrbské Pleso, tento víkend sa začne lyžovať aj v Jasnej v Nízkych Tatrách. Onedlho si budeme môcť zalyžovať aj v strediskách v Turci. Zisťovali sme za vás, s akými novinkami prichádzajú tri turčianske strediská a to Snowland vo Valčianskej doline, Winter Park Martinky na Martinských holiach a Jasenská dolina. 

V Snowlande vo Valčianskej doline prekvapia lyžiarov v nadchádzajúcej sezóne jedinou novinkou. „Tento rok bude posilnené zasnežovanie. To znamená, že zjazdovky o polovicu rýchlejšie pokryjeme umelým snehom, ktorý by mal byť kvalitnejší a vo vyššej vrstve, čo lyžiarom určite zvýši komfort pri športovaní,“ informuje Katarína Špaková, marketingová manažérka. Okrem iného je stále čerstvou novinkou už z predchádzajúcej zimnej sezóny vynovená a zrekonštruovaná reštaurácia Humno, či vybudovaný dopravný pás na detskom vleku.

Winter Park Martinky pripravil pre návštevníkov hneď niekoľko noviniek. „Najzásadnejšou je výmena turniketového systému za nový. Nový systém je modernejší, rýchlejší, má v turniketoch silnejšie antény a teda väčší dosah. Lyžiar si nemusí pri prechode turniketom vyberať skispas z bundy, turniket ho pohodlne zosníma. Systém má niekoľko modulov pripojených priamo na internet, ako napríklad sledovanie počtu najazdených kilometrov a iné štatistiky, alebo aktivácia skipasu cez mobil,“ tvrdí Zuzana Jóbová z Winter Park-u Martinky. Rekonštrukciou zároveň prešli dva bufety (Na svahu, Čučoriedka).

V lyžiarskom stredisku Jasenská dolina budú môcť lyžiari po skúšobnej prevádzke nového turniketového systému  pohodlno a bez výraznejších čakacích dôb lyžovať naplno. V hlavnej sezóne v období od 28. 12. 2016 do 8. 1. 2017 bude premávať skibus na úseku Vrútky – Jasenská dolina. Zalyžovať si môžete prísť aj večer, v lokalite Kašová počas hlavnej sezóny (ut – so od 16.30 hod – 20.00 hod.). Samozrejmosťou sú aj tradičné podujatia, v januári napríklad obľúbené Zimné radovánky.

Foto: Snowland, Winter Park Martinky, Lyž. stredisko Jasenská dolina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *