štvrtok - 29. februára, 2024
, Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Karpatsk

Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Karpatsk

Na Mestskom úrade v Žiline sa v utorok 23. júna popoludní uskutočnilo vyhodnotenie šiesteho ročníka Školskej športovej ligy, do ktorej sa zapojili zástupcovia 15 žilinských základných škôl. Od októbra až do júna žiaci súťažili v týchto športoch: futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a branný pretek. Titul víťaza získala Základná škola Karpatská, ktorá od mesta Žilina dostala cenu – výlet do Tatralandie.

Vyhodnocovali sa najlepšie družstvá v jednotlivých kategóriách. Hlavnou výhrou a veľkou motiváciou pre deti bol výlet do Tatralandie. Víťazom sa stala Základná škola Karpatská, ktorá vyhrala s rozdielom 6 bodov nad Základnou školou Martinská. Tretie miesto obsadila základná škola Námestie mladosti.

„Srdečne blahoželám všetkým našim žilinským žiačkam a žiakom, ktorí svojimi výkonmi reprezentovali nielen seba, ale i svoju školu. Určite je aj pre rodičov potešujúce to, že záujem o šport v Žiline narastá a mladí ľudia trávia svoj voľný čas týmto spôsobom. Na Slovensku sú len dve mestá, ktoré školskú športovú ligu organizujú – Košice a naša Žilina,“ uviedol prvý viceprimátor mesta Žilina Patrik Groma.

Školská športová liga prebiehala od októbra 2014 do júna 2015. Súťažilo sa v 6 športoch (futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a branný pretek). Školskej ligy sa zúčastnilo viac ako 1 000 detí od 3. ročníka až po 9. ročník z 15 žilinských základných škôl. Hralo sa celoročne minimálne raz do týždňa, v poobedných hodinách. Poďakovanie patrí nielen deťom, ktoré trávili svoj poobedný voľný čas športovaním, ale aj pedagógom, ktorí sa žiakom venovali nad rámec svojho pracovného času.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *