piatok - 21. januára, 2022
, Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Karpatsk

Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Karpatsk

Na Mestskom úrade v Žiline sa v utorok 23. júna popoludní uskutočnilo vyhodnotenie šiesteho ročníka Školskej športovej ligy, do ktorej sa zapojili zástupcovia 15 žilinských základných škôl. Od októbra až do júna žiaci súťažili v týchto športoch: futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a branný pretek. Titul víťaza získala Základná škola Karpatská, ktorá od mesta Žilina dostala cenu – výlet do Tatralandie.

Vyhodnocovali sa najlepšie družstvá v jednotlivých kategóriách. Hlavnou výhrou a veľkou motiváciou pre deti bol výlet do Tatralandie. Víťazom sa stala Základná škola Karpatská, ktorá vyhrala s rozdielom 6 bodov nad Základnou školou Martinská. Tretie miesto obsadila základná škola Námestie mladosti.

„Srdečne blahoželám všetkým našim žilinským žiačkam a žiakom, ktorí svojimi výkonmi reprezentovali nielen seba, ale i svoju školu. Určite je aj pre rodičov potešujúce to, že záujem o šport v Žiline narastá a mladí ľudia trávia svoj voľný čas týmto spôsobom. Na Slovensku sú len dve mestá, ktoré školskú športovú ligu organizujú – Košice a naša Žilina,“ uviedol prvý viceprimátor mesta Žilina Patrik Groma.

Školská športová liga prebiehala od októbra 2014 do júna 2015. Súťažilo sa v 6 športoch (futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a branný pretek). Školskej ligy sa zúčastnilo viac ako 1 000 detí od 3. ročníka až po 9. ročník z 15 žilinských základných škôl. Hralo sa celoročne minimálne raz do týždňa, v poobedných hodinách. Poďakovanie patrí nielen deťom, ktoré trávili svoj poobedný voľný čas športovaním, ale aj pedagógom, ktorí sa žiakom venovali nad rámec svojho pracovného času.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *