utorok - 23. júla, 2024
, Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline platí zákaz návštev
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline platí zákaz návštev

Na základe zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípkové a chrípke podobné ochorenia platí od 28. februára 2020 do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.

Pri zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípkové a chrípke podobné ochorenia býva počas zimných mesiacov zákaz návštev v zdravotníckych zariadeniach bežným obmedzením, ktorého cieľom je preventívne ochrániť hospitalizovaných pacientov a zamestnancov. „Návštevníci majú často obavy, že v nemocnici môžu takzvane „chytiť“ nejakú nákazu. Neuvedomujú si však, že práve oni môžu byť nositeľmi rôznych ochorení, ktoré dokážu zhoršiť zdravotný stav hospitalizovaných pacientov či nakaziť zdravotníkov. Ľudia s oslabenou imunitou sa aj s bežnou chrípkou pasujú omnoho ťažšie ako ich zdraví rodinní príslušníci,“ upozornil medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik.

Podľa jeho slov je najmä v chrípkovom období dôležité zvážiť preventívne opatrenia, aby nedošlo k šíreniu ochorení medzi ďalšími ľuďmi. „Žiadame preto všetkých, aby si uvedomili svoju zodpovednosť aj za zdravie ostatných a v prípade, že majú príznaky chrípky, akútne respiračné problémy, nenavštevovali svojich príbuzných v nemocnici a zároveň nenavštevovali ambulancie lekárov – špecialistov, ktoré nesúvisia s ich ochorením,“ dodal I. Bízik. Ide predovšetkým o plánované ambulantné výkony, rehabilitácie či iné vyšetrenia, počas ktorých pacienti ohrozujú ľudí v čakárni a nemocničný personál.

Zároveň prosíme obyvateľov o nešírenie paniky v súvislosti s podozrením na koronavírus. Je dôležité si uvedomiť, že aktuálne sa nachádzame v chrípkovom období, kedy býva bežne zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení a chrípky, ktorej prejavmi je tiež horúčka, dýchavičnosť či kašeľ.

Zdroj: FNsP Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …