sobota - 20. augusta, 2022
, Mesto Dolný Kubín uzatvorenú lávku pre peších dočasne otvorí
Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín uzatvorenú lávku pre peších dočasne otvorí

Počas veternej smršte, ktorá sa prehnala v uplynulých dňoch Dolným Kubínom poškodil silný vietor bočné závesné lano na lavici, ktorá spája mestskú časť Záskalie so starým mestom. Z tohto dôvodu bola dolnokubínska samospráva nútená ju uzatvoriť. Nakoľko je tento most často využívaný obyvateľmi mesta, tak sa radnica rozhodla urobiť dočasné riešenie na sfunkčnenie mosta.   

„Nejedná sa o nosné laná, ale o takzvané vetrové laná, ktoré slúžia na zamedzenie výkyvov lavice pri silnom prúdení vzduchu a práve pri takom došlo k poškodeniu jedného z nich. Kvôli bezpečnosti obyvateľov sme boli nútení okamžite túto lávku uzatvoriť, pri jej zaťažení bolo reálne riziko prevrátenia. Na odstránení poškodenia aktuálne pracujú technické služby mesta v spolupráci s externými horolezcami, aby sme zabezpečili aspoň dočasné znovuotvorenie poškodeného mosta,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Dolnokubínska radnica  už nové lano objednala a čaká na jeho dodanie. „Pretože na skladoch u žiadneho výrobcu či dodávateľa nie sú požadované laná a termín dodania je predpokladaný viac ako jeden týždeň, rozhodli sme, že urobíme dočasnú úpravu, a to premostením poškodeného úseku kusom lana s tým, že lavica bude dočasne otvorená už v popoludňajších hodinách,“ ozrejmil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miest. hosp. a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne s tým, že o konečnej oprave bude samospráva obyvateľov mesta informovať prostredníctvom internetovej stránky a sociálnych sietí.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

 

 

 

 

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Hokejová príprava Martina pred novou sezónou Tipos SHL ligy začala 11.8.2022, úvodným derby zápasom so …