sobota - 23. septembra, 2023
, Mesto Dolný Kubín uzatvorenú lávku pre peších dočasne otvorí
Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín uzatvorenú lávku pre peších dočasne otvorí

Počas veternej smršte, ktorá sa prehnala v uplynulých dňoch Dolným Kubínom poškodil silný vietor bočné závesné lano na lavici, ktorá spája mestskú časť Záskalie so starým mestom. Z tohto dôvodu bola dolnokubínska samospráva nútená ju uzatvoriť. Nakoľko je tento most často využívaný obyvateľmi mesta, tak sa radnica rozhodla urobiť dočasné riešenie na sfunkčnenie mosta.   

„Nejedná sa o nosné laná, ale o takzvané vetrové laná, ktoré slúžia na zamedzenie výkyvov lavice pri silnom prúdení vzduchu a práve pri takom došlo k poškodeniu jedného z nich. Kvôli bezpečnosti obyvateľov sme boli nútení okamžite túto lávku uzatvoriť, pri jej zaťažení bolo reálne riziko prevrátenia. Na odstránení poškodenia aktuálne pracujú technické služby mesta v spolupráci s externými horolezcami, aby sme zabezpečili aspoň dočasné znovuotvorenie poškodeného mosta,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Dolnokubínska radnica  už nové lano objednala a čaká na jeho dodanie. „Pretože na skladoch u žiadneho výrobcu či dodávateľa nie sú požadované laná a termín dodania je predpokladaný viac ako jeden týždeň, rozhodli sme, že urobíme dočasnú úpravu, a to premostením poškodeného úseku kusom lana s tým, že lavica bude dočasne otvorená už v popoludňajších hodinách,“ ozrejmil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miest. hosp. a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne s tým, že o konečnej oprave bude samospráva obyvateľov mesta informovať prostredníctvom internetovej stránky a sociálnych sietí.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

 

 

 

 

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …