nedeľa - 14. júla, 2024
, Vo Vraní vybudovali dočasný most

Vo Vraní vybudovali dočasný most

V žilinskej mestskej časti Vranie bol vybudovaný dočasný most cez rieku Kysuca, ktorý umožňuje prístup obyvateľom Vrania počas uzávierky Drozdej ulice v smere od Považského Chlmca. Vyhlásenie havarijného stavu prístupovej cesty primátorovi mesta navrhol Krízový štáb mesta Žilina po stretnutí so zástupcami Národnej diaľničnej spoločnosti a zhotoviteľom stavby Združením D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno), ktoré buduje tento úsek diaľnice D3 zo Žiliny smerom na Kysuce.

Od pondelka bol do predčasného užívania odovzdaný most cez rieku Kysuca medzi Vraním a Brodnom. Vo Vraní je vyhlásená mimoriadna situácia kvôli zosuvu miestnej komunikácie. V súčasnosti prebiehajú stavebné práce na sanácii zosúvajúcej sa krajnice na miestnej komunikácii. Národná diaľničná spoločnosť vybudovala most ako obchádzkovú trasu z dôvodu výstavby diaľnice D3. Pre miestnych obyvateľov to bola veľmi dobrá správa, pretože tranzit vozidiel cez miestne komunikácie sa týmto krokom zastavil. Obmedzenia sa však dotknú aj mestskej hromadnej dopravy, o zmenách budú obyvatelia včas informovaní.

Most bol zhotovený vo veľmi krátkom čase. Po obhliadke dopravného značenia pozvanými zástupcami zhotoviteľa, Krajského dopravného inšpektorátu v Žiline, Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline, Okresného úradu Žilina odboru pozemných komunikácií a Mestského úradu Žilina bolo konštatované, že stavba je zhotovená podľa dopravného projektu a je možné spustiť premávku na dočasnom premostení.

„Je to dobrá správa pre mesto ako aj pre obyvateľov mestskej časti Vranie. Nemohli sme ďalej odkladať stavebné práce na mestskej  komunikácii vo Vraní, pretože sa blíži zima a vyriešenie tohto problému by sa oddialilo. Som rád, že premostenie poslúži najmä obyvateľom Vrania, ktorí nemusia dočasne využívať obchádzku cez Kysucké Nové Mesto,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *