utorok - 3. októbra, 2023
, Vyhraj vstupy na Festival zámockých príbehov a zoznám sa s Romantickým snom na Bojnickom zámku

Vyhraj vstupy na Festival zámockých príbehov a zoznám sa s Romantickým snom na Bojnickom zámku

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pripravuje nové podujatie. Návštevníci si ho budú môcť pozrieť už v máji tohto roka.Pripravovaný Festival zámockých príbehov je podujatie voľne nadväzujúce na úspešný Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý v roku 2018 vyvrcholil jubilejným 25. ročníkom.

Festival zámockých príbehov vychádza z vizionárskej architektonickej predstavy grófa Jána Františka Pálfiho o romantickom Bojnickom zámku. Pozornosť zameriava hlavne na krásu minulosti, poetiku príbehov, čaro umenia a silu miesta dýchajúceho históriou. Prvý ročník festivalu pod názvom Romantický sen priblíži návštevníkom život grófa Jána Františka Pálfiho, odkryje jeho túžby a vízie. Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavé spracovanie romantického príbehu muža s veľkými snami, ktorý zmenil zanedbaný hrad na čarovných zámok.

Romantický sen rozpráva príbeh premeny zanedbaného hradu na romantický zámok. Architektom tejto veľkolepej prestavby bol Jozef Hubert. V skutočnosti bol ale iba vykonávateľom príkazov bohatého zákazníka s vysoko vycibreným umeleckým vkusom, grófa Pálfiho, ktorý kreslil, navrhoval, korigoval a riadil všetky práce. Romantický sen ale nie je len o prestavbe, inšpiráciách a architektúre. Predovšetkým je to príbeh o nenaplnenej láske, vizionárskych predstavách, veľkých snoch aj ťažkých rozhodnutiach.

CHCEŠ LÍSTKY? Napíš nám na sutaz@rebeca.sk, kto bol posledným šľachtickým majiteľom Bojnického zámku. a) Alexej Turzo b) Ján František Pálfi a si v hre o voľný rodinný vstup /2 dospelí, 2 deti/ na festival Romantický sen. Súťaž trvá do 6.5.2019

Návštevníci si podujatie budú môcť pozrieť od 8.5.2109 do 12.5.2019 a následne od 16.5.2019 do 19.5.2019.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …