sobota - 20. júla, 2024
, Výnimočná inscenácia Výkriky bez ozveny v réžii Mareka Ťapáka

Výnimočná inscenácia Výkriky bez ozveny v réžii Mareka Ťapáka

Slovenské komorné divadlo v Martine pozýva všetkých na inscenáciu Výkriky bez ozveny, ktorá bude mať premiéru v piatok 22. januára v Národnom dome v Martine. Ide o zaujímavý projekt s celosúborovým hereckým obsadením so živou hudobnou zložkou a tanečníkmi. Režisérom a zároveň autorom divadelného predstavenia je Marek Ťapák.

Zbierka poviedok a noviel Výkriky bez ozveny, ktorej autorom je slovenský spisovateľ Milo Urban, je unikátnym pohľadom mladého, dvadsaťročného človeka s vynikajúcim pozorovacím talentom. Urban odhaľuje, popisuje, pomenúva vzťahové problémy slovenskej dediny a falošnú morálku (ne)kresťanských hodnôt.

Tvorcovia divadelnej inscenácie sa zamerali na päť poviedok, ktoré spájajú do jedného kompaktného dramatického celku. Marek Ťapák má ambíciu vytvoriť syntetický divadelný tvar, kde dramatické jadro Urbanovej tragiky umocňuje folkloristický akcent v hudobnej a pohybovej zložke. Aj preto Marek Ťapák prizval k spolupráci na inscenácii hudobníka Stanislava Palúcha a choreografa SĽUK-u Jána Ševčíka. Ťažisko inscenácie však bude stáť na realistickom činohernom herectve pre ktoré má herecký súbor predpoklady.

Autor: Tibor Kubička/manažér pre projekty a PR v SKD v Martine
Foto: Slovenské komorné divadlo v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

One comment

  1. João Gabriel / Desde a primeira vez que eu ouvi a musica ”Só de Você” eu nunca mais parei de ouvir João Neto e Frederico e sei todas as musicas de decor de todos os albuns de vocês…Por isso eu mereço ganhar o CD/DVD !GD Star Ratingloading…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *