utorok - 3. októbra, 2023
Vianoce našimi rukami, Výstava Vianoce našimi rukami ponúkne výrobky zo zariadení sociálnych služieb

Výstava Vianoce našimi rukami ponúkne výrobky zo zariadení sociálnych služieb

V priestoroch foyer Úradu ŽSK bola dnes slávnostne otvorená predajná výstava prác a výrobkov s vianočnou tematikou klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

Žilinský samosprávny kraj a odbor sociálnych vecí ŽSK organizujú už 15. ročník výstavy Vianoce našimi rukami. Zmyslom výstavy je prezentácia prác a výrobkov s vianočnou tematikou zariadení sociálnych služieb Žilinského samosprávneho kraja.

Predaj vianočných výrobkov bude prebiehať od 6. 12. 2022 (utorok) do 19. 12. 2022 (pondelok) každý pracovný deň od 9.00 h. do 14.00 h. Výstava bude vo foyer úradu inštalovaná do 09.01.2023 (pondelok). Do výstavy sa zapojili klienti zo všetkých 26 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

„Výstavu organizujeme každoročne už 15 rokov, s výnimkou v roku 2020, kedy sa nekonala vzhľadom na pandemické opatrenia. Na výstave je vítaný každý, kto sa chce pokochať krásou ručných výrobkov, dopriať si vianočnú atmosféru a prípadnou kúpou vianočných výrobkov za symbolické ceny podporiť ďalšiu tvorbu našich klientov. Väčšinou sú to rôzne vianočné ozdoby a dekorácie – anjeli, adventné svietniky, venčeky, háčkované ozdoby medovníky, výrobky z dreva a pod., pričom výrobky v rámci terapií vyrábajú klienti za pomoci zručných zamestnancov. Aj toto je jeden zo spôsobov ako možno podporiť inklúziu a poskytnúť priestor pre sebarealizáciu klientov z našich zariadení,“ informuje Iveka Ďurišová, riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK.

Okrem vianočnej výstavy organizuje sociálny odbor ŽSK v priebehu roka aj ďalšie výstavy. Na jar je to výstava s veľkonočnou tematikou „Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb“ a na jeseň „Za oknami našich zariadení.“

Zdroj: TS, ŽSK

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …