nedeľa - 19. mája, 2024
, Woodstock sa uskutočnil pred 48 rokmi. Je pár z ikonickej fotografie stále spolu?
Foto: Burk Uzzle, Woodstock 1969

Woodstock sa uskutočnil pred 48 rokmi. Je pár z ikonickej fotografie stále spolu?

Zaujímali vás niekedy osoby, ktoré sú zachytené na svetoznámych fotografiách? Keďže práve v dňoch 15.-18. augusta 1969 sa uskutočnil asi najkultovejší hudobný festival Woodstock, známy aj ako akýsi symbol generácie „hippies“, pripomeňme si jednu z najslávnejších fotografií, ktorá tam vznikla a ľudí na nej.

Z  festivalu, ktorý sa konal v USA v mestečku Bethel,  juhozápadne od mesta Woodstock vzišiel v roku 1970 živý album.  Sú na ňom nahrávky interpretov ako napríklad Canned Heat, Joan Baez, The Who, Santana, Joe Cocker, Jimi Hendrix a ďalších. Zaujímavá je však titulná fotografia albumu, na ktorej stojí „neznáma“ dvojica v objatí. A keďže ľudia majú radi osobné príbehy tvárí, ktoré v istom zmysle pozná „celý svet,“ pár zachytený na fotografii nezostal v anonymite.

Ide o návštevníkov festivalu Woodstock, ktorý zažili v podstate obyčajný príbeh lásky, no isté čaro mu pridala práve spomínaná snímka. Vtedy ešte čerstvý pár  Nick Ercoline a Bobbi Kelly-ová sa stretli v kaviarni. V rádiu zachytili správu o tom, že do akéhosi Woodstocku smeruje asi 0,5 milióna ľudí. Nick schytil svoju priateľku za ruku a dodal: „Toto si nemôžeme nechať ujsť!“ Obaja vybehli z kaviarne nakúpiť pár pív a  vybrali sa na cestu.

, Woodstock sa uskutočnil pred 48 rokmi. Je pár z ikonickej fotografie stále spolu?

Zároveň ten istý deň trávil na rybách so svojou rodinou fotograf Burk Uzzle. Dostal ponuku od Newsweeku, aby fotil túto veľkolepú akciu, avšak zákazku odmietol. Napokon sa niečo v ňom zlomilo a na Woodstock sa vybral. Ako fotil veľké hviezdy na pódiu, rozhodol sa zoskočiť z pódia a zachytiť jedinečnú atmosféru v publiku.

V predposledné ráno festivalu sa fotograf zobudil zavčas rána a šiel sa prejsť po areáli, keď v tom zahliadol priam poetický obraz mladej dvojice, ktorá stála počas východu slnka v objatí, schúlená v prikrývke. Burk Uzzle okamžite zamieril hľadáčik a stlačil spúšť fotoaparátu. Tak vznikla legendárna fotografia, ktorá sa stala coverom albumu Woodstock, zároveň zachytila jednu z mnohých podôb jedinečnej atmosféry.

Možno sa pýtate, čo sa stalo s dvojicou z obrázka? Na Woodstocku sa ich príbeh veru neskončil. Bobbi a Nick uzavreli o dva roky manželstvo, majú dve deti a dodnes, teda po 48 rokoch žijú spolu.

zdroj: nationalpost.com, wikipedia.org

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *