sobota - 18. mája, 2024
, Diakovská U19 sa predviedla. V príprave vyhrala seniorský turnaj

Diakovská U19 sa predviedla. V príprave vyhrala seniorský turnaj

Vo Vrútkach sa konal 6. ročník hokejbalového turnaja Memoriál Jozefa Šimka. Podujatie organizoval hokejbalový tím Stars a takto autenticky opísal turnaj víťazný tím HBK Diaková U19:

Narazili na nového súpera

Na turnaj sme sa rozhodli prihlásiť našich mladíkov do 19 rokov, aby zbierali skúsenosti so seniorským hokejbalom. Do brány našej U19 sa nakoniec musel postaviť ich tréner Milan Murček, brankár seniorského tímu HBK Diaková. Turnaj sme odštartovali hneď prvým zápasom po miernom zdržaní z dôvodu silnej búrky. Počasie sa však umúdrilo a podujatie sa mohol začať.

Úvodný zápas sme odštartovali hneď v prvej minúte gólom do vlastnej brány, no dokázali sme sa z toho rýchlo otrepať a prvý zápas proti Medokýšu Martin sme vyhrali pohodlne 3:1, keď ešte množstvo našich šancí ostalo nepremenených.  V druhom zápase sme narazili na pre nás neznámy tím Bošany, no k tomuto zápasu chlapci pristúpili veľmi zodpovedne a zvíťazili jasne 5:0 a predviedli hokejbal, ktorý by mali predvádzať v slovenskej extralige do 19 rokov.

Tretí zápas proti organizátorovi, družstvu Stars však narazili na rozumne hrajúci systém. Nevedeli sme sa presadiť strelecky, strieľali sme tyčky, no gól neprichádzal a naopak skúsený domáci celok dokázal streliť dva góly, a tak si chlapci okúsili trpkosť prehry a vyzeralo to, že domáci tím už nič nezastaví v ceste za prvým miestom. Ostávali im 2 zápasy s papierovo slabšími súpermi, no našťastie pre nás zaváhali v súboji s Medokýšom a prehrali 4:3 a dali nám tak šancu v prípade dvoch výhier zvíťaziť na celom turnaji.

Druhá polovica bola psychicky náročná

Naši chalani cítili šancu a preto naskočili do ďalšieho zápasu proti tímu Hlboké zo Žiliny plní energie a už v prvej polovici nastrieľali súperovi 3 góly, čo v ďalšej časti zápasu len kontrolovali a vyhrali 3:1. Posledný zápas turnaja sľuboval veľkú zápletku. Naše mužstvo hralo s tímom Valče a muselo zvíťaziť. V prípade remízy by sme skončili až na 3.mieste a z celkového prvenstva by sa tešil organizátor turnaja, družstvo Stars.

Zápas sa začal dosť opatrne, no ako prvým sa podarilo skórovať našim mladíkom. Ku koncu prvej polovici zápasu však prišlo z nášho pohľadu prísne vylúčenie nášho hráča do konca zápasu. Toto vylúčenie bolo potrestané a začínalo sa odznova. Druhá polovica zápasu bola náročná aj po psychickej stránke, a ukázala vyspelosť nášho tímu. Po peknej kombinácii prvej formácie sme sa dočkali víťazného gólu a do konca zápasu sa nám podarilo ubrániť výsledok 2:1 a mohli sme sa tešiť z výborného vstupu do sezóny našich mladíkov. Turnaj v nás zanechal dobrý dojem, ďakujeme organizátorovi za pozvanie a veríme, že tento výsledok nás nakopne k ďalšej práci v tejto sezóne.

Výsledky:
Diaková U19 – Medokýš Martin 3:1
Diaková U19 – Bošany 5:0
Diaková U19 – Stars 0:2
Diaková U19 – Hlboké (Žilina) 3:1
Diaková U19 – Valča 2:1

Konečné poradie:
1. Diaková U19
2. Stars
3. Valča
4. Hlboké (Žilina)
5. Medokýš
6. Bošany

Zostava:
Brankár: Murček Milan – tréner
Hráči: Romančík, Bajánek, Kohút P., Slivka, Cerjan, Gabčo, Kirschner, Grešo, Libutka, Bogáň, Bortolini, Uličný, Jurský, Štefanides (odohral iba prvý zápas)

zdroj: Milan Murček, tréner U19 HBK Diaková

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *