nedeľa - 19. mája, 2024
, V záhrade Stanice zaznejú pesničky o Žiline

V záhrade Stanice zaznejú pesničky o Žiline

Talian Matteo Tambussi a Žilinčan Marek Kuchta sa stretli náhodou na jednom pódiu v hudobnom klube v Berlíne. Rýchlo sa skamarátili a dnes spolu skladajú pesničky. A nie hocijaké – ich spoločnou témou a inšpiráciou je Žilina. Výsledok spolupráce zaznie v piatok 26. augusta na koncerte v kultúrnom centre Stanica.

Aká je identita Žiliny? Je nejakým spôsobom uchopiteľná? Je uchopiteľná hudobne? Matteo a Marek sa o to pokúsia počas dvojtýždňovej umeleckej rezidencie, ktorú strávia na Stanici. Budú zhudobňovať inšpirácie získané prechádzkami mestom a rozhovormi s jeho obyvateľmi.

Projekt Daily Songs Žilina je zaujímavou príležitosťou zaoberať sa mojím rodným mestom. Jednak preniknúť k jeho podstate, a na druhej strane uchopiť ho aj poetickou formou, čiže priblížiť sa k veciam neuchopiteľným,“ opísal myšlienku spolupráce Marek Kuchta. „Ľudia v Žiline majú neuveriteľne veľa príbehov. Akokoľvek sa nám s nimi podarí naložíť, bude to veľkým prínosom pre našu kreativitu. Veríme, že niečo z toho dokážeme odovzdať naspäť poslucháčom,“ dodáva Matteo. Výsledok spolupráce zaznie na koncerte v záhrade kultúrneho centra Stanica v piatok 26. augusta o 20.00. Hudobníci plánujú vydať tieto piesne budúci rok aj v podobe CD a platne.

Matteo Tambussi je hudobník pôsobiaci v Berlíne, známy aj z Musical Vitamins BBC 6. Vydal dve EP – Prince Tortuggi  (2016) a Spiritual Slang (2014). Marek Kuchta je žilinský pesničkár. Je členom skupiny Ditch the Fridge, ktorá pripravuje vydanie debutového EP k záveru roka 2016.

, V záhrade Stanice zaznejú pesničky o Žiline

Autor: Peter Hapčo/PR manažér
Foto: Stanica Žilina-Záriečie

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *