sobota - 2. marca, 2024
, Základná škola na Karpatskej ulici otvorila svoje brány pre verejnosť

Základná škola na Karpatskej ulici otvorila svoje brány pre verejnosť

Základná škola Karpatská na sídlisku Vlčince, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina, otvorila dnes svoje brány pre verejnosť. S vyučovacím procesom našich najmenších školákov sa oboznámil aj zástupca primátora Patrik Groma. V sobotu 12. marca pozýva škola do svojich priestorov aj budúcich prváčikov a ich rodičov.

 Základná škola Karpatská 8063/11 na sídlisku Vlčince v Žiline otvorila dnes 11. marca svoje brány pre rodičov a starých rodičov žiakov, ktorí navštevujú túto školu. Mohli sa tak oboznámiť s vyučovacím procesom, ktorý v systéme školstva poskytuje našim deťom základy vzdelania. Okrem verejnosti túto možnosť využil aj zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

„Je veľmi dôležité, aby si deti uvedomili, že vzdelanie je ich budúcnosť. Oceňujem profesionálny prístup pani učiteliek, lebo v mnohých prípadoch to nie je len o vedomostiach a pedagogickom prístupu, ale doslova o zlatej trpezlivosti. Táto akcia dáva príležitosť rodičom, aby sledovali vyučovací proces ich detí priamo v škole. Vďaka tomu získajú obraz o tom, ako by mali k deťom pristupovať doma, keď sa s nimi učia,“ zhodnotil zástupca primátora Patrik Groma.

Žiaci základnej školy si pripravili pre svojich spolužiakov, ako aj rodičov ochutnávku zdravých ovocných a zeleninových šalátov a bylinkových čajov z ich kuchyne. Chceli tak ukázať, že zdravá kuchyňa chutí viac.

Vedenie školy oznamuje rodičom a budúcim prváčikom, že zajtra 12. marca 2016 je pre nich škola otvorená v čase od 8.00 hod. – 12.00 hod.

, Základná škola na Karpatskej ulici otvorila svoje brány pre verejnosť 

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *