piatok - 1. decembra, 2023
vysokozdvižný vozík, Zariaďte si svoj sklad v 3 jednoduchých krokoch
Ilustračné foto: Corona Borealis Studio/Shutterstock.com

Zariaďte si svoj sklad v 3 jednoduchých krokoch

Sklad je jednou z najdôležitejších súčastí pre bezproblémové obchodovanie. Musí byť usporiadaný a štruktúrovaný čo najrozumnejšie a najvhodnejšie, aby ste mohli svoj tovar optimálne skladovať a spracovávať. Peniaze stojí aj nevyužitý úložný priestor.

Zistite preto, čo je dôležité pri zakladaní skladu a ako ho úspešne naplánovať a zrealizovať bez zbytočných problémov, straty času a peňazí.

Všetko si vopred naplánujte

Ak si chcete založiť alebo reorganizovať sklad, mali by ste si najdôležitejšie otázky v oblasti najbližších plánov vopred ujasniť. Asi najdôležitejšia otázka v tomto smere je, Aký veľký by mal byť sklad? Ten môže pozostávať z veľkej haly alebo z jednej malej miestnosti. Rozhodujúca je teda optimálna veľkosť a typ skladu.

Pred výberom skladu správne odhadnite požadovanú skladovaciu kapacitu a definujte svoje požiadavky. Nehnuteľnosť aj vybavenie by mali byť prispôsobené týmto dôležitým faktorom plánovania. Mali by ste tiež starostlivo vybrať miesto, do ktorého bude mať špeciálna manipulačná technika bezproblémový prístup.

Myslite aj na budúcnosť a naplánujte si v sklade priestorovú rezervu, pretože skladový priestor sa neskôr zvyčajne ťažko rozširuje.

Používajte alternatívne skladovacie systémy

Efektívnym riešením dobre fungujúceho skladu sú nielen kvalitné ciachované váhy, ale aj zvýšenie hustoty skladovania prispôsobením rôznych typov regálov. Bežné regály majú veľké výhody v prístupnosti k paletám – dosahujú však nižšiu hustotu skladovania v porovnaní s kompaktnými skladovacími systémami. Sortiment kompaktných regálov, ktoré vám umožňujú pracovať s rôznymi fázami pohybu tovaru, je našťastie široký. Stačí si preto vybrať pre váš sklad to najlepšie riešenie a výsledky sa dostavia.

Vybavte sklad špičkovou technikou

Aby ste mohli v úzkych uličkách skladov s objemným tovarom jednoducho manipulovať, nemusíte znížiť jeho objem. Stačí na tento účel využiť profesionálny vysokozdvižný vozík.

Má veľkú silu a vysoký výkon, takže manipulácia tovaru v sklade a regáloch bude naozaj hračkou. Môže byť použitý v stiesnených priestoroch, vďaka čomu je ideálny pre sklady s vysokými regálmi, logistické centrá a chladiarne. Disponuje veľkými výškami zdvihu a má dizajn šetriaci priestor.

Pokiaľ hľadáte do svojho obchodu a skladu efektívne riešenia s dobrým výsledkom, tieto tri kroky vás k tomuto cieľu určite dovedú. Stačí sa len presvedčiť.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …