piatok - 23. februára, 2024
, Žilina Beskydy 2026 predstaví prihlášku a stratégiu na Kultúrnom fóre
Foto: FB/Mesto Žilina

Žilina Beskydy 2026 predstaví prihlášku a stratégiu na Kultúrnom fóre

Žilina spoločne s partnerskými mestami Frýdek-Místek (ČR) a Bielsko-Biała (PL) kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Minulý rok projektový tím úspešne odprezentoval prihlášku na Mestskej konferencii 2020 v žilinskom Mestskom divadle. Ďalšia fáza príprav prihlášky do finále súťaže vyvrcholí vo štvrtok 9. septembra a bude opäť odprezentovaná v priestoroch Mestského divadla v Žiline.

Na Kultúrnom fóre predstaví tím Žilina Beskydy 2026 okrem rozšírenej prihlášky aj stratégiu a projekty, na ktorých uplynulé mesiace pracoval. Nebudú chýbať partneri projektu Žilina Beskydy 2026 – kultúrni operátori, umelci, turistické organizácie, predstavitelia zapojených miest a partnerských inštitúcií.

Súčasťou Kultúrneho fóra bude aj predstavenie novej kultúrnej stratégie mesta s názvom Kreatívna Žilina 2035. Pre účastníkov sú pripravené prezentácie a diskusie pre expertné okrúhle stoly na témy cezhraničnej spolupráce a rozvoja kultúrneho turizmu, podpora komunitnej kultúrnej participácie a umenia v prírode, či environmentálne rozmery v kultúre.

Online prezentácia predstaví fínske Oulu, mesto, ktoré bude niesť titul Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026 spoločne s najúspešnejším spomedzi slovenských kandidátov. Kultúrne fórum Beskydy vyvrcholí neformálnymi rozhovormi a jazzovým koncertom.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …