piatok - 31. marca, 2023
, Žilina Beskydy 2026 predstaví prihlášku a stratégiu na Kultúrnom fóre
Foto: FB/Mesto Žilina

Žilina Beskydy 2026 predstaví prihlášku a stratégiu na Kultúrnom fóre

Žilina spoločne s partnerskými mestami Frýdek-Místek (ČR) a Bielsko-Biała (PL) kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. Minulý rok projektový tím úspešne odprezentoval prihlášku na Mestskej konferencii 2020 v žilinskom Mestskom divadle. Ďalšia fáza príprav prihlášky do finále súťaže vyvrcholí vo štvrtok 9. septembra a bude opäť odprezentovaná v priestoroch Mestského divadla v Žiline.

Na Kultúrnom fóre predstaví tím Žilina Beskydy 2026 okrem rozšírenej prihlášky aj stratégiu a projekty, na ktorých uplynulé mesiace pracoval. Nebudú chýbať partneri projektu Žilina Beskydy 2026 – kultúrni operátori, umelci, turistické organizácie, predstavitelia zapojených miest a partnerských inštitúcií.

Súčasťou Kultúrneho fóra bude aj predstavenie novej kultúrnej stratégie mesta s názvom Kreatívna Žilina 2035. Pre účastníkov sú pripravené prezentácie a diskusie pre expertné okrúhle stoly na témy cezhraničnej spolupráce a rozvoja kultúrneho turizmu, podpora komunitnej kultúrnej participácie a umenia v prírode, či environmentálne rozmery v kultúre.

Online prezentácia predstaví fínske Oulu, mesto, ktoré bude niesť titul Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026 spoločne s najúspešnejším spomedzi slovenských kandidátov. Kultúrne fórum Beskydy vyvrcholí neformálnymi rozhovormi a jazzovým koncertom.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …