štvrtok - 18. apríla, 2024
, Žilina má za sebou 19. ročník Detského divadelného medveďa 2015

Žilina má za sebou 19. ročník Detského divadelného medveďa 2015

V dňoch 14. – 15. apríla sa v Bábkovom divadle Žilina zišli mladí herci z Kysúc, Oravy, Liptova, Turca a Žiliny na 19. ročníku krajskej postupovej súťaže detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti pod názvom „Detský divadelný medveď 2015“.

Jej vyhlasovateľom bol Žilinský samosprávny kraj, podujatie pripravilo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v spolupráci s Mestom Žilina a Bábkovým divadlom Žilina. Predsedníčkou odbornej poroty bola Janka Eliášová, umelecká šéfka Bábkového divadla Žilina, členmi boli  Maroš Krajčovič, dramaturg a metodik pre divadlo Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici a Barbora Zamišková, prodekanka Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave.

Prvé miesto v súťaži detskej dramatickej tvorivosti s priamym postupom na celoštátnu postupovú súťaž detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka – Šaľa 2015 a hlavnú cenu predsedu Žilinského samosprávneho kraja, Juraja Blanára, získal Detský divadelný súbor LIENKY z Novoti s inscenáciou „Pôjdem a hotovo!“. Druhé miesto s odporúčaním na Zlatú priadku do Šale získal Detský súbor FIREBALL LDO ZUŠ Ľ. Fullu z Ružomberka s inscenáciou „Kapsľa“. Tretie miesto porota udelila žilinskému Divadelnému súboru GRUNGY GRUNGY, ktorý sa predstavil s  inscenáciou „Maratón“.

Porota sa v tomto ročníku súťaže rozhodla udeliť aj niekoľko individuálnych ocenení. Cenu za tvorivú prácu získal Divadelný súbor AJ MY! z Centra sociálnych služieb Orava, Tvrdošín s inscenáciou „Bublina“. Detský divadelný súbor KOLOVRÁTOK CVČ Skalité s inscenáciou „Druhá šanca“ bol odmenený za spracovanie aktuálnej témy. Cenu za kolektívne herectvo si odniesol do Martina súbor SúZUŠ Ul. Aurela Stodolu s inscenáciou „Rozprávky pre neposlušné deti.“

Cenu riaditeľky Krajského kultúrneho strediska v Žiline, Soni Řehákovej, si odniesol Detský umelecký súbor ZUŠ F. Špániho, Žilina VAŠA BANDA s inscenáciou „Snehulienka“. Súbor, ktorý získal cenu primátora Mesta Žilina bol LITTLE SHADOW pri TO ZUŠ Turčianske Teplice s inscenáciou „O anjelovi s jedným krídlom“.

zdroj: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *