piatok - 19. apríla, 2024
, Žilina: O granty a dotácie sa už bude dať žiadať elektronicky

Žilina: O granty a dotácie sa už bude dať žiadať elektronicky

Podávanie žiadostí o dotácie sa zjednoduší. Po novom ich bude možné podať už aj elektronicky. Mesto Žilina podpísalo Memorandum o spolupráci so združením WellGiving, ktoré s radnicou participuje na projekte E-grantu.

Cieľom samotného projektu je uľahčenie procesu prijímania, spracovania i následnej kontroly žiadostí o dotácie. „Našim zámerom je zjednodušiť život všetkým, ktorí si ku nám podávajú žiadosti o granty či športové dotácie. Aj týmto krokom chceme čo najlepšie vyladiť náš dotačný systém. Verím, že E-grant sa nám podarí spustiť už v roku 2019. Samozrejme, verejnosť budeme včas informovať o zmenách pri podávaní žiadostí,“ uviedla vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina Ingrid Dolniková.

Mesto Žilina vyhlasuje grantové výzvy pravidelne už niekoľko rokov. V tomto roku prerozdelilo na projekty dovedna 138 tisíc eur. Finančná pomoc grantového systému išla predovšetkým na aktivity zamerané na rozvoj a podporu športu, vzdelávania, kultúry, ochranu životného prostredia a na sociálnu a zdravotnú oblasť. Ďalších 350 tisíc eur z mestského rozpočtu sa prerozdelilo na podporu športových klubov v systéme športových dotácií.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …