utorok - 23. júla, 2024
, Do Žiliny zavítalo vyše 300 dobrovoľníkov, pomáhali bezdomovcom aj v charite

Do Žiliny zavítalo vyše 300 dobrovoľníkov, pomáhali bezdomovcom aj v charite

V rámci 10. ročníka turné známeho gospelového koncertu, navštívili Žilinu dobrovoľníci z celého Slovenska. Pomáhali miestnej charite s predajom časopisu Nota Bene, na školách realizovali výchovné koncerty a ľudí pozývali na celovečerný program na zimnom štadióne.

Projekt zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a turné je organizované ako jedno z hlavných podujatí špeciálneho Týždňa Cirkvi pre mládež. Cieľom je aj povzbudiť ľudí svojim životným príbehom. „Godzone tour nie je iba večerná show plná moderných efektov, ale začína sa už ráno, keď sa jednotlivé tímy stretnú a idú pomáhať na rôzne miesta,“ vysvetlil Dávid Slavkovský, výkonný riaditeľ Projektu.

Dobrovoľníci navštívili počas dňa 14 stredných a základných škôl, na ktorých zorganizovali výchovné koncerty, prostredníctvom ktorých mladých ľudí povzbudili a inšpirovali. So študentmi zdieľali svoje svedectvá a pozývali ich na večerný program aj triedili šatstvo.

„Dobrovoľníkom sme dali úlohy, ktoré bežne vykonávajú aj naši klienti, teda predaj pouličného časopisu. Takisto sa podieľali na upratovaní priestorov zariadenia a pri ukladaní vecí, ktoré nám ľudia priniesli do šatníka,“ predstavil vedúci domu charity sv. Vincenta, Rastislav Kolman.

Ďalší tím mladých ľudí ponúkal okoloidúcim na námestí teplý čaj a kávu. Aj takýmto spôsobom chcú organizátori tour ponúknuť ľuďom svoj čas, počúvať ich životné príbehy a priniesť im radosť a nádej Vyvrcholením programu bol celovečerný program na zimnom štadióne, ktorý priniesol originálne hudobno-tanečné prvky, divadelné scény či videoproduckciu. Vystúpili aj českí umelci aj víťazi celoeurópskej bubeníckej súťaže. Aj tento rok boli súčasťou hudobného tímu talentovaní hudobníci, herci a tanečníci.

Zdroj a foto: TS Godzone tour

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …