nedeľa - 14. júla, 2024
, Dolnokubínski seniori majú nový altánok a drevený domček

Dolnokubínski seniori majú nový altánok a drevený domček

V záhrade dolnokubínskeho Denného centra pribudli v tomto roku dve drobné stavby. Na jar odovzdala dolnokubínska samospráva tunajším seniorom do užívania altánok, ktorý slúži hlavne na oddych v prípade nepriaznivého počasia.

V týchto dňoch im zas radnica dokončila drevený domček, ktorý bude slúžiť na odkladanie náradia, lavičiek, materiálu a dreva.  Mesto Dolný Kubín vo svojom rozpočte vyčlenilo sumu vo výške okolo 16 000 eur, kde na výstavbu altánku išlo približne 7 100 eur a na drevený domček viac ako 8 900 eur. „Drevený domček nám bude slúžiť hlavne na odkladanie materiálu či náradia. Keďže s klientami denného centra trávime veľa času vonku a máme aj záhradkársky krúžok, tak používame množstvo náradia, ktoré sme už nemali kde odkladať a zazimovať,“ povedala vedúca odboru sociálnych vecí a rodiny na Mestskom úrade, Eva Palugová.

Mesto plánuje pokračovať v úprave vzhľadu záhrady.

„Chceli by sme s našimi seniormi docieliť, aby záhrada v dennom centre mala taký oddychovo-relaxačný ráz,“ ozrejmila Palugová.

Podľa jej slov majú dolnokubínski dôchodcovia záujem skôr o odpočinkové aktivity, ako napríklad o hru petangu. Okrem dreveného domčeka na záhrade využívajú dolnooravskí seniori pri svojich aktivitách aj altánok, ktorý im pribudol len pred pár mesiacmi. „Využívame ho hlavne pri našich posedeniach a na oddych. Časť altánku máme zakrytú a časť otvorenú s tým, že je tam priestor na posedenie. Často sa nám stávalo, že počas nejakej akcie, ktorú sme robili nám začalo pršať. Práve preto bol vytvorený tento altánok, aby sa tam mohli skryť pred dažďom,“ doplnila Palugová.

Samospráva sa aj pri realizácii altánku či dreveného domčeka prispôsobila týmto účelom, keďže členovia denného centra sa radi zdržiavajú v záhrade. Okrem členov centra navštevujú záhradu aj iné združenia v meste, ktoré sa venujú dôchodcom. Denné centrum v Dolnom Kubíne je určené hlavne pre občana v dôchodkovom veku a ponúka svojim klientom širokospektrálnu záujmovú činnosť podľa požiadaviek seniorov.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …