nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilina: O post primátora sa bude uchádzať aj nezávislý kandidát Martin Kapitulík

Žilina: O post primátora sa bude uchádzať aj nezávislý kandidát Martin Kapitulík

Poslanec Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a žilinského mestského zastupiteľstva (MsZ) Martin Kapitulík sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Žiliny ako nezávislý kandidát. 

Dlhodobo vnímam podporu mnohých Žilinčanov. Čoraz viac ľudí sa stotožňuje s myšlienkou, že Žiline treba vrátiť silu a Žilinčanom hrdosť na svoje mesto. Aj toto sú dôvody, prečo sa budem uchádzať v najbližších komunálnych voľbách o dôveru každého Žilinčana ako nezávislý kandidát na primátora. S tímom 31 osobností ponúkneme víziu moderného, dynamického a otvoreného mesta, ktoré bude s občanmi nielen komunikovať, ale v prvom rade bude predkladať konkrétne riešenia a dotiahne ich do konca,“ povedal Kapitulík.

, Žilina: O post primátora sa bude uchádzať aj nezávislý kandidát Martin Kapitulík

Silná Žilina  

Program Silná Žilina sa podľa neho venuje základným problematickým oblastiam života v meste. „Doprave a udržateľnej mobilite, Žiline ako čistému a zelenému mestu, seniorom, ktorých vnímame ako oporu našej spoločnosti. Venujeme sa malým deťom, mamám a mladým rodinám. Chceme, aby mali kde bývať a aktívne tráviť voľný čas. Venujeme sa bezpečnosti a ochrane ľudí, napríklad aj pred diviačou zverou,“ doplnil nezávislý kandidát na primátora.

Súčasťou programu Silná Žilina je aj šport a voľný čas. „Posledné štyri roky sa snažíme postaviť žilinský šport na nohy a vrátiť mu slávu, ktorú si všetci pamätáme. Či už v basketbale, volejbale, atletike alebo v mnohých ďalších športoch. Náš program sa venuje všetkým oblastiam života, ktoré ľudia vnímajú ako veci, ktoré sa dnes v meste neriešia. Ale prirodzene očakávajú od mesta, že ich začne riešiť,“ dodal nezávislý kandidát na primátora. Prvým oficiálnym kandidátom na primátora Žiliny bol poslanec MsZ Peter Fiabáne. Súčasný primátor Igor Choma v januári oznámil, že nebude opätovne kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách.

Zdroj: TASR

Foto: facebook/Martin Kapitulik

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *