pondelok - 16. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Žilina podporí projekty neziskových organizácií sumou 35 tisíc eur

Žilina podporí projekty neziskových organizácií sumou 35 tisíc eur

Žilina podporí aj tento rok neziskové organizácie prostredníctvom grantových dotácií. V novej výzve na inštitucionálnu podporu sa môžu žiadatelia uchádzať o 35 tisíc eur.

Finančnú pomoc je možné žiadať hlavne na prevádzku a rozvoj organizácie, prípadne na konkrétnejšie pokrytie operačných a režijných nákladov.

„Poslaním Inštitucionálnej podpory je čiastočne spolufinancovať najkvalitnejšie a najprínosnejšie neziskové organizácie pôsobiace v Žiline. Organizácie, ktoré poskytujú verejnoprospešné služby a aktivity, vytvárajú zaujímavé pracovné príležitosti alebo poskytujú špecifické služby, či už v športovej, sociálnej, kultúrnej alebo inej oblasti,“ vysvetlil žilinský primátor Igor Choma.

O dotáciu sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, neziskové organizácie, občianske združenia či nadácie s celoročnou činnosťou na území mesta Žilina. Organizácie nesmú byť financované mestom a nesmú byť zriadené orgánom štátnej či verejnej správy. Rovnako musia svojimi aktivitami presahovať lokálnu úroveň a aktívne pôsobiť aspoň dva roky.

O získanie tejto podpory je možné žiadať zaslaním vyplneného formulára, ktorý bude posudzovať odborná grantová komisia. Na základe jej odporúčaní primátor mesta dotácie schváli a podpíše. Uzávierka pre zaslanie formulárov je 23. júl 2018, schválené projekty mesto zverejní na svojej webovej stránke www.zilina.sk do 24. augusta 2018. „Maximálna suma požadovanej dotácie je stanovená na 7 tisíc eur, pričom mesto poskytne na podporu organizácie dotáciu vo výške maximálne 25 % z jej celkového rozpočtu za predchádzajúci rok, upozornila Ingrid Dolníková, vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina.

Žiadateľ môže podať maximálne jeden projekt na jednu inštitúciu. Výška povinného spolufinancovania grantu zo strany žiadateľa je 30 % zo schválenej sumy grantovej dotácie. Vyúčtovanie dotácie musí byť predložené najneskôr do 14. novembra 2018.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *