sobota - 15. júna, 2024
, Žilina podporí projekty neziskových organizácií sumou 35 tisíc eur

Žilina podporí projekty neziskových organizácií sumou 35 tisíc eur

Žilina podporí aj tento rok neziskové organizácie prostredníctvom grantových dotácií. V novej výzve na inštitucionálnu podporu sa môžu žiadatelia uchádzať o 35 tisíc eur.

Finančnú pomoc je možné žiadať hlavne na prevádzku a rozvoj organizácie, prípadne na konkrétnejšie pokrytie operačných a režijných nákladov.

„Poslaním Inštitucionálnej podpory je čiastočne spolufinancovať najkvalitnejšie a najprínosnejšie neziskové organizácie pôsobiace v Žiline. Organizácie, ktoré poskytujú verejnoprospešné služby a aktivity, vytvárajú zaujímavé pracovné príležitosti alebo poskytujú špecifické služby, či už v športovej, sociálnej, kultúrnej alebo inej oblasti,“ vysvetlil žilinský primátor Igor Choma.

O dotáciu sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, neziskové organizácie, občianske združenia či nadácie s celoročnou činnosťou na území mesta Žilina. Organizácie nesmú byť financované mestom a nesmú byť zriadené orgánom štátnej či verejnej správy. Rovnako musia svojimi aktivitami presahovať lokálnu úroveň a aktívne pôsobiť aspoň dva roky.

O získanie tejto podpory je možné žiadať zaslaním vyplneného formulára, ktorý bude posudzovať odborná grantová komisia. Na základe jej odporúčaní primátor mesta dotácie schváli a podpíše. Uzávierka pre zaslanie formulárov je 23. júl 2018, schválené projekty mesto zverejní na svojej webovej stránke www.zilina.sk do 24. augusta 2018. „Maximálna suma požadovanej dotácie je stanovená na 7 tisíc eur, pričom mesto poskytne na podporu organizácie dotáciu vo výške maximálne 25 % z jej celkového rozpočtu za predchádzajúci rok, upozornila Ingrid Dolníková, vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina.

Žiadateľ môže podať maximálne jeden projekt na jednu inštitúciu. Výška povinného spolufinancovania grantu zo strany žiadateľa je 30 % zo schválenej sumy grantovej dotácie. Vyúčtovanie dotácie musí byť predložené najneskôr do 14. novembra 2018.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *