sobota - 22. júna, 2024
, Žilina: Rekonštrukcia Kamennej ulice bude stáť vyše 390 000 eur

Žilina: Rekonštrukcia Kamennej ulice bude stáť vyše 390 000 eur

Mesto Žilina začalo v pondelok 8.októbra 2018 s komplexnou rekonštrukciou Kamennej ulice, ktorá potrvá 60 dní a vyžiada si viacero dopravných obmedzení. Celková výška investície je 390.494 eur, pričom mesto stavbu financuje z úverových zdrojov.

Obnovou podľa nej prejde 933 metrov dlhá časť cesty po križovatku s bánovským mostom. Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej, v rámci prvej etapy sa bude pracovať na podkladových vrstvách komunikácie, v ďalšej etape sa pristúpi k frézovaniu, vybudovaniu žľabov a napokon asfaltovaniu celej vozovky. S opravami súvisia aj dopravné obmedzenia.

„Počas rekonštrukčných prác budú musieť byť vodiči ohľaduplnejší a trpezlivejší, pretože premávka bude obmedzená. Jednak zúžením vozovky a prejazdom len v jednom jazdnom pruhu, a tiež znížením rýchlosti,“ vysvetlil primátor Žiliny Igor Choma.

Počas dopravných špičiek sa práce obmedzia, prípadne prerušia. V pracovných dňoch ráno v čase od 6. do 8. h a poobede od 14. do 16. h. Asfalt sa bude pokladať len počas víkendov a sviatkov, aby nedošlo k výrazným dopravným kolapsom. Žilinská radnica si pred rekonštrukciou dala vypracovať prieskum, ktorý zistil dobrú pevnostnú odolnosť súčasnej konštrukcie vozovky okrem úseku v zákrute pri Kinekuse. Keďže po ceste denne prejde množstvo kamiónov i áut, ako finálny asfaltový povrch bude položený mastixový asfaltový koberec, ktorý znesie enormné zaťaženie ťažkými autami.

„Kamenná ulica patrí k najvyťaženejším cestám v našom meste, a to sa odrazilo aj na jej stave. Som rád, že sa nám podarilo zahrnúť do tohtoročného rozpočtu rekonštrukciu tejto vozovky,“ uzavrel žilinský primátor.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …