nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov
Ilustračné foto: pixabay.com

Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov

Vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom je úlohou pre tých, ktorí sa 24. januára 2019 zapoja v Žiline do podujatia 1000 a viac komplimentov.

Podľa riaditeľa Krajského kultúrneho strediska (KKS) v Žiline Petra Ničíka je podujatie súčasťou Medzinárodného dňa komplimentov, ktorý vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy z amerického štátu New Hampshire. „Povedali sme si, že je veľa ľudí, ktorí kritizujú a hľadajú chyby na druhých. A čo keby sme skúsili povedať ľuďom okolo nás niečo pekné. Niečo, čo si na nich vážime, prečo ich oceňujeme. Dohodli sme sa, že začneme 24. januára o 8. hodine. Dôležité je posolstvo, že v tento deň oceníme niečo pekné na tých druhých a povieme im, prečo si ich vážime. Každý človek si v sebe nosí niečo dobré, len to treba uvidieť. Úprimným a pravdivým oceňovaním ľudí pomáhame iným osobnostne rásť, rozvíjať ich dobré stránky a zlepšujeme aj naše vzťahy,“ uviedol riaditeľ KKS.

Podujatie 1000 a viac komplimentov iniciovali KKS v Žiline, občianske združenie Návrat, Nadácia Krajina harmónie, Krajská knižnica v Žiline aj jedno z tamojších kníhkupectiev. „Pridávajú sa ďalšie organizácie a ľudia, lebo sa im zdá, že je celkom fajn povedať niečo pekné ľuďom okolo nás,“ dodal Ničík.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …