utorok - 27. februára, 2024
, Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov
Ilustračné foto: pixabay.com

Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov

Vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom je úlohou pre tých, ktorí sa 24. januára 2019 zapoja v Žiline do podujatia 1000 a viac komplimentov.

Podľa riaditeľa Krajského kultúrneho strediska (KKS) v Žiline Petra Ničíka je podujatie súčasťou Medzinárodného dňa komplimentov, ktorý vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy z amerického štátu New Hampshire. „Povedali sme si, že je veľa ľudí, ktorí kritizujú a hľadajú chyby na druhých. A čo keby sme skúsili povedať ľuďom okolo nás niečo pekné. Niečo, čo si na nich vážime, prečo ich oceňujeme. Dohodli sme sa, že začneme 24. januára o 8. hodine. Dôležité je posolstvo, že v tento deň oceníme niečo pekné na tých druhých a povieme im, prečo si ich vážime. Každý človek si v sebe nosí niečo dobré, len to treba uvidieť. Úprimným a pravdivým oceňovaním ľudí pomáhame iným osobnostne rásť, rozvíjať ich dobré stránky a zlepšujeme aj naše vzťahy,“ uviedol riaditeľ KKS.

Podujatie 1000 a viac komplimentov iniciovali KKS v Žiline, občianske združenie Návrat, Nadácia Krajina harmónie, Krajská knižnica v Žiline aj jedno z tamojších kníhkupectiev. „Pridávajú sa ďalšie organizácie a ľudia, lebo sa im zdá, že je celkom fajn povedať niečo pekné ľuďom okolo nás,“ dodal Ničík.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …