streda - 23. január, 2019
Home / Aktuálne / Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov
Ilustračné foto: pixabay.com

Žilina sa zapojí do Medzinárodného dňa komplimentov

Vyjadriť kompliment aspoň piatim ľuďom je úlohou pre tých, ktorí sa 24. januára 2019 zapoja v Žiline do podujatia 1000 a viac komplimentov.

Podľa riaditeľa Krajského kultúrneho strediska (KKS) v Žiline Petra Ničíka je podujatie súčasťou Medzinárodného dňa komplimentov, ktorý vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy z amerického štátu New Hampshire. „Povedali sme si, že je veľa ľudí, ktorí kritizujú a hľadajú chyby na druhých. A čo keby sme skúsili povedať ľuďom okolo nás niečo pekné. Niečo, čo si na nich vážime, prečo ich oceňujeme. Dohodli sme sa, že začneme 24. januára o 8. hodine. Dôležité je posolstvo, že v tento deň oceníme niečo pekné na tých druhých a povieme im, prečo si ich vážime. Každý človek si v sebe nosí niečo dobré, len to treba uvidieť. Úprimným a pravdivým oceňovaním ľudí pomáhame iným osobnostne rásť, rozvíjať ich dobré stránky a zlepšujeme aj naše vzťahy,“ uviedol riaditeľ KKS.

Podujatie 1000 a viac komplimentov iniciovali KKS v Žiline, občianske združenie Návrat, Nadácia Krajina harmónie, Krajská knižnica v Žiline aj jedno z tamojších kníhkupectiev. „Pridávajú sa ďalšie organizácie a ľudia, lebo sa im zdá, že je celkom fajn povedať niečo pekné ľuďom okolo nás,“ dodal Ničík.

Zdroj: TASR

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

V Žilinskom kraji zostáva mimoriadna situácia v 14 obciach

V Žilinskom kraji platila v pondelok dopoludnia (21.1) mimoriadna situácia v súvislosti so snehovou kalamitou v 14 obciach v okresoch …