nedeľa - 19. mája, 2024
, Žilina: Vedenie FNsP obdarovalo seniorov na oddelení LDCH

Žilina: Vedenie FNsP obdarovalo seniorov na oddelení LDCH

Seniorov na oddelení Liečebne dlhodobo chorých (LDCH) Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline obdarovalo vedenie nemocnice pri príležitosti Medzinárodného dňa starších. 

Staroba je podľa generálneho riaditeľa žilinskej nemocnice Igora Stalmaška,súčasťou nášho života a nedá sa jej vyhnúť. „Preto je dôležité, aby sme dokázali venovať pozornosť a úctu tým, ktorí celý život tvrdo pracovali a dodnes nám rozdávajú múdrosť i skúsenosti. Celý október je Mesiacom úcty k starším, preto sme prišli našim pacientom poďakovať a odovzdať im malý kvietok či drobný darček,“ uviedol Stalmašek, ktorý navštívil LDCH s medicínskym riaditeľom Igorom Bízikom a vedením oddelenia.

Podľa generálneho riaditeľa sa nemocnica snaží zabezpečiť seniorom kvalitnú zdravotnú starostlivosť. „Oddelenie prešlo v minulosti rekonštrukciou. K dispozícii sú tiež moderné nadštandardné izby. Sú podobné ako klasické, no disponujú vlastnou kúpeľňou, televíziou či chladničkou,“ doplnil Stalmašek.

Medicínsky riaditeľ FNsP zdôraznil, že populácia starne a začína sa čoraz rýchlejšie stretávať s chronickými ochoreniami, ktoré vyžadujú dlhodobú hospitalizáciu. Na LDCH sú preto hospitalizovaní aj pacienti mladšieho dospelého veku. No prioritne ide o geriatrických pacientov. Medzinárodný deň starších vyhlásila Organizácia Spojených národov v roku 1990 na základe správy o demografickom vývoji, ktorá konštatovala, že populácia starne.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …