nedeľa - 19. mája, 2024
, Žilina: Vo FNsP obnovili operačnú sálu na ortopédii
Foto: Ilustračné

Žilina: Vo FNsP obnovili operačnú sálu na ortopédii

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline čiastočne zrekonštruovali priestory operačnej sály na oddelení ortopédie, pričom celková investícia dosiahla 18.500 eur.

Vďaka modernizácii sa nemocnici podarilo zvýšiť komfort prostredia, ale tiež kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. „Nové prístrojové vybavenie nám umožňuje realizovať presnejšie výkony. Postupne sa v nemocnici snažíme obnoviť nielen izby, čakárne a ambulancie, ale i operačné sály, aby sme vytvorili zdravotníkom lepšie podmienky a tí mohli jednoduchšie pomáhať našim pacientom,“ uviedol generálny riaditeľ FNsP v Žiline Igor Stalmašek.

Nová operačná lampa umožňuje flexibilnejšiu manipuláciu so svetlom počas ortopedických operácií, čím dochádza k ich celkovému skráteniu. „Svetlo je ostrejšie a je možné ho presnejšie cieliť do operačného poľa. Pociťujeme výraznejší rozdiel, najmä z hľadiska komfortu pre operatéra. Zákroky sú rýchlejšie, nemusíme sa zdržiavať náročným nastavovaním osvetlenia a znižujeme tým aj riziko vzniku infekcie,“ zdôraznil zástupca primára oddelenia chirurgie Augustín Majcher.

Studené LED žiarenie prináša i úsporu energií, nemocnica tak šetrí finančné prostriedky. Veľký prínos má zároveň moderná artroskopická veža s novými optikami a inštrumentáriom. „Používame ju štandardne pri artroskopiách kolena, ramena a tiež pri operáciách menších kĺbov, ako sú členok a lakeť,“ doplnil Majcher.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …