štvrtok - 18. apríla, 2024
, Žilina vyhrala kategóriu Aktívna samospráva

Žilina vyhrala kategóriu Aktívna samospráva

Medzinárodná konferencia Cyklistická doprava 2015, ktorá sa konala v Banskej Bystrici v dňoch 6. a 7. októbra, bola zameraná na cyklistickú dopravu, cykloturistiku a udržateľnú mobilitu. V rámci konferencie sa uskutočnilo aj vyhodnotenie národnej súťaže Európskeho týždňa mobility 2015 (ETM) spolu s odovzdávaním cien pre víťazov v jednotlivých kategóriách. Mesto Žilina vyhralo kategóriu Aktívna samospráva.

Podľa členov hodnotiacej komisie vyhralo mesto Žilina kategóriu Aktívna samospráva, pretože v Žiline najlepšie preukázali schopnosť motivovať subjekty pôsobiace na jej území k vzájomnej spolupráci a spolupatričnosti smerujúcej k realizácii aktivít a trvalých opatrení v oblasti mobility. Žilina zabodovala rôznorodosťou realizovaných aktivít, ale aj počtom inštitúcií a organizácií spolupracujúcich pri ich príprave. Zavážil aj počet obyvateľov, ktorí sa zapojili do kampane v našom meste pod Dubňom. Za zmienku stojí aj fakt, že podobné ocenenie získalo mesto Žilina aj minulom roku, a to v kategórii Originálna aktivita za projekt revitalizácie a rozšírenia Sadu na Studničkách.

V Žiline sa počas ETM 2015 uskutočnilo viacero aktivít, ako napr. súťaž Štramanda a Modrofúz, Susedské slávnosti, súťaž s Dopravným podnikom mesta Žilina, Veľká jesenná cyklojazda a ďalšie. Okrem toho sa počas leta doplnili drobné prvky cykloinfraštruktúry, ako sú držiaky na priechodoch pre cyklistov a bezpečnostné zrkadlá a vyznačil sa staronový úsek cyklotrasy H3 na Hlbokej ceste. Zároveň sa v októbri začali na žilinských základných školách prednášky na tému Mestská mobilita.

Do tohtoročnej kampane ETM sa prihlásilo 30 slovenských miest. Vo svete sa celkovo do iniciatívy ETM 2015 zapojilo 45 štátov z celého sveta, napríklad aj Japonsko, Kórea či Argentína.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *