nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilina začala s jarným čistením

Žilina začala s jarným čistením

Mesto Žilina začalo s čistením miestnych komunikácií po zimnej údržbe v prvej polovici marca a najskôr sa od zimného posypu vyčistilo jeho centrum. 

Podľa primátora Igora Chomu bude čistenie pokračovať na sídliskách a v mestských častiach. Na internetovej stránke mesta v sekcii Občan a komunálne služby si každý môže nájsť harmonogram čistenia komunikácií pre príslušný týždeň. Na týždennej báze sú presne popísané miesta, kde sa bude čistiť.  O komunikácie sa bude podľa Chomu starať spoločnosť Žilinské komunikácie, ktorá vyhrala verejné obstarávanie.

„Žilinské komunikácie išli do súťaže, dali nižšiu cenu, ako mali doteraz. Dôležité je, že veľmi dôkladne poznajú infraštruktúru v meste. Vedia presne, čo, kedy, ako treba čistiť. Majú na to spracované harmonogramy jednotlivých mestských častí, priority jednotlivých komunikácií. Myslím si, že tento rok by údržba komunikácií mohla byť opäť na vyššej úrovni,“ podotkol žilinský primátor.

Mesto ukončilo aj verejné obstarávania na údržbu zelene a údržbu chodníkov. „Teraz máme šancu ukázať, že sa o mesto vieme starať aj po tejto stránke. Treba zdôrazniť, že vždy je to o financiách, ktoré idú na tento účel. Ak dáme dvojnásobné množstvo peňazí, tak aj výsledok bude oveľa lepší. Ale je to o prioritách, ktoré si poslanci musia určiť a povedať si, či chcú viacej peňazí na zeleň, alebo viacej peňazí do budovania chodníkov,“ dodal Choma.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *