nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilina zavádza novú službu pre podnikateľov
Mesto Žilina plánuje vytvoriť evidenciu stavebných firiem.

Žilina zavádza novú službu pre podnikateľov

Žilinská samospráva vychádza v ústrety stavebným firmám. Plánuje vytvoriť evidenciu podnikateľských subjektov zo stavebnej oblasti, ktorých bude následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, oslovovať na predloženie ponuky.

Podľa vedúceho oddelenia verejného obstarávania na Mestskom úrade v Žiline, Romana Osiku, aj v tomto roku chú vyhlasovať zákazky v segmentoch pozemných, inžinierskych a vodohospodárskych stavieb. „Aj v záujme dodržiavania princípov transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti, ponúkame možnosť spolupráce firmám, ktoré takýto typ stavieb realizujú, či už ide o rekonštrukcie, novostavby alebo riešenie havarijných situácií,“ vysvetlil Osika.

Mesto teda vyzýva potencionálnych dodávateľov, aby sa zaradili do evidencie. Následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, príde týmto firmám elektronická notifikácia spolu s výzvou na verejné obstarávanie na uskutočnenie stavebných prác. „Potencionálnych dodávateľov budeme oslovovať podľa typu zákazky, podľa povahy stavebných prác, prípadne podľa ďalších podmienok. Aj naďalej však budeme výzvy zverejňovať na webe mesta, táto novinka je len služba navyše,“ dodal Osika.

Uchádzači, ktorí prejavia záujem o zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky, musia zaslať žiadosť o registráciu na e-mail roman.osika@zilina.sk. Žiadosť musí obsahovať obchodné meno, sídlo, IČO, rozsah záujmu, presnú emailovú adresu na zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predložení ponuky. Pre účasť v podlimitných a nadlimitných zákazkách, bude mesto Žilina ako verejný obstarávateľ, vyžadovať splnenie podmienok účasti osobného postavenia, podľa § 32 Zákona o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov. „Našou snahou je, aby sa do súťaží prihlásilo čo najviac spoločností a aby boli o týchto výzvach čo najlepšie informovaní. Žiadosťou o zaradenie do evidencie, ktorú nám tieto firmy zašlú, potvrdia záujem pracovať pre mesto,“ uzavrel prednosta Mestského úradu v Žiline Michal Berger.

Zdroj a foto: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …