štvrtok - 28. septembra, 2023
, Žilina získa za prenájom stánkov na Vianočných trhoch takmer 185 tisíc eur

Žilina získa za prenájom stánkov na Vianočných trhoch takmer 185 tisíc eur

V stredu 17. októbra 2018 sa vyhodnocovali elektronické aukcie na prenájom stánkov, ktoré budú ponúkať občerstvenie a nápoje počas tohtoročných Vianočných trhov v Žiline. Do dražby o 18 stánkov sa zapojilo 27 záujemcov.

Do mestskej kasy vďaka prenájmu poputuje 184 816 eur, čo je takmer o 100 tisíc eur viac ako vlani, keď sa stánky vydražili za 85 539 eur. „Najvyššia suma sa tento rok vyšplhala na 15 780 eur za stánok s tradičnými nápojmi na Mariánskom námestí, naopak najmenej ponúkol uchádzač za stánok s občerstvením na Námestí Andreja Hlinku, a to 5 100 eur. Minimálne podanie pre prihlásenie do aukcie bolo pritom 4 500 eur,“ vysvetlila vedúca oddelenia kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta, Ingrid Dolniková.

Tento rok ponúkalo mesto na prenájom o sedem stánkov viac ako vlani. Dôvodom bolo ukončenie zmluvy so spoločnosťou, ktorá zabezpečovala pre Žilinu organizáciu a materiálové vybavenie trhov, za čo získala firma niekoľko stánkov bez aukcie. Mesto tak za vyšší príjem zo stánkov bude musieť zabezpečiť organizáciu Vianočných trhov.

Na Mariánskom námestí bude počas trhov 14 stánkov s občerstvením, osem z nich bude predávať prioritne tradičné jedlá, šesť stánkov tradičné nápoje. Na Námestí Andreja Hlinku budú štyri predajné stánky s občerstvením. Okrem jedla a pitia sa návštevníci môžu tešiť aj tento rok na remeselníkov, ktorí budú svoje produkty ponúkať v ďalších 21 stánkoch. Dva stánky sú určené pre charitatívne a neziskové organizácie. Vianočné trhy sa tento rok v Žiline začínajú v piatok 23. novembra a potrvajú do nedele 23. decembra 2018.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …