sobota - 2. decembra, 2023
, Žilinské škôlky budú počas letných prázdnin fungovať v upravenom režime

Žilinské škôlky budú počas letných prázdnin fungovať v upravenom režime

Materské školy v Žiline budú rovnako aj v tomto roku otvorené aj počas leta, upraví sa však režim ich fungovania. Škôlky sa po novom rozdelia do dvoch skupín najmä podľa toho, či majú školskú jedáleň alebo nie.

Každá materská škola bude otvorená 4 týždne, striedavo jeden rok v júli, druhý rok v auguste. Počas júla budú otvorené škôlky v termíne od 1. 7. 2019 do 26. 7. 2019, v auguste od 29. 7. 2019 do 23. 8. 2019. Materské školy bude prioritne zabezpečovať prevádzku pre svoje kmeňové deti. Koľko tried materská škola otvorí, záleží na rozhodnutí riaditeľa materskej školy. „V prípade, že niektorá škôlka bude počas leta zatvorená z dôvodu rekonštrukčných prác, odbor školstva a mládeže rozhodne, do ktorej materskej školy sa deti z danej materskej školy umiestnia. Rodičia aj materská škola budú včas informovaní,“ uviedla vedúca odboru školstva a mládeže z Mestského úradu v Žiline Viera Popluhárová.

Ak sa však do škôlky neprihlási viac ako 15 detí, ostane zatvorená. „Po minuloročnom lete sme sa ako zriaďovateľ mestských škôlok rozhodli prehodnotiť organizáciu ich letnej prevádzky. Museli sme prihliadať na požiadavky rodičov, aj na práva zamestnancov škôlok, ktorí majú nárok na čerpanie dovolenky mimo školského roka. Verím, že toto kompromisné riešenie bude vyhovovať obom stranám. Všetky zmeny avizujeme už v dostatočnom časovom predstihu, aby sa rodičia vedeli na prázdniny vopred pripraviť,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne.

Podrobné informácie o prevádzke materskej školy bude mať každá škôlka zverejnené v priestoroch materskej školy a na svojej webovej stránke.

Zdroj: mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …