utorok - 21. marca, 2023
, Žilinskí policajti zadržali 32-ročného dílera drog
Foto: KR PZ Žilina

Žilinskí policajti zadržali 32-ročného dílera drog

Žilinskí policajti vo štvrtok 20. augusta zadržali 32 ročného muža, občana Českej republiky, ktorý je podozrivý z drogovej trestnej činnosti. Muž si mal od zatiaľ nestotožnenej osoby v Karvinej zadovážiť drogu zv. pervitín, ktorú priviezol na Slovensko. Informovalo o tom KR PZ v Žiline.

V popoludňajších hodinách počas policajnej akcie v Žiline, bol 32-ročný Radek kontrolovaný policajtmi ako spolujazdec vo vozidle Škoda Octavia. Pri prehliadke dobrovoľne policajtom vydal plastovú krabičku s kryštalickou látkou. Zaistená látka bola zaslaná na kriminalistickú expertízu. Podľa výsledkov predbežnej kriminalistickej expertízy, zaistené množstvo látky zodpovedá najmenej 18 bežným jednotlivým dávkam drogy. Prípad prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline, ktorý 32 ročného muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného muža.

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …