nedeľa - 19. mája, 2024
festival, Žilisnký kraj v júni ovládne nový festival klasickej hudby! „Pro Musica Nostra“

Žilisnký kraj v júni ovládne nový festival klasickej hudby! „Pro Musica Nostra“

Nový medzinárodný hudobný festival Pro musica nostra, ktorý sa uskutoční 17. – 24. 6. 2018 v Žilinskom kraji, vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni.

Hudobné centrum v Bratislave a občianske združenie Naša kultúra/Cultura nostra organizujú festival v spolupráci s vybranými mestami a obcami z regiónu Žilinského samosprávneho kraja. Gbeľany, Kotešová, Orlové, Čadca, Rajec, Trnové, Budatín a Bytča sa v júni premenia na miesta plné nezabudnuteľnej hudby. Podrobnosti prezradila Eve Lacovej manažérka festivalu Slávka Ferencová.

V priestoroch najkrajších historických pamiatok vystúpia poprední slovenskí a českí umelci Slovenský komorný orchester & Dalibor Karvay (husle), Muchovo kvarteto & Filip Jaro (kontrabas), sopranistka Rea Slawiski a vynikajúci gitarista Martin Krajčo. Pod taktovkou slovenského dirigenta (pôsobiaceho v Brne) Ondreja Olosa sa predstaví Štátny komorný orchester Žilina so sólistami – speváčkou Patríciou Janečkovou, víťazkou česko-slovenskej televíznej šou Talentmania, sólistom opery SND Gustávom Beláčkom a kontrabasistom Jánom Prievozníkom, ktorý pôsobí v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu. Českí interpreti budú na festivale zastúpení sólistkou Štátnej opery Praha a Národného divadla v Prahe – Janou Sýkorovou a vynikajúcimi inštrumentalistami – talentovaným organistom Pavlom Svobodom i svetoznámou prvou harfistkou Českej filharmónie Janou Bouškovou, ktorá sa na pódiu predstaví v spolupráci s charizmatickým violončelistom Jiřím Bártom. Okrem nich budú mať návštevníci jedinečnú príležitosť vypočuť si pod vedením Davida Ebena súbor Schola Gregoriana Pragensis, ktorý sa radí medzi popredných svetových interpretov stredovekej duchovnej hudby a Brno Baroque Trio, trojčlenný súbor interpretujúci tvorbu barokových skladateľov.

festival, Žilisnký kraj v júni ovládne nový festival klasickej hudby! „Pro Musica Nostra“
Podujatie má veľký potenciál poskytnúť publiku priestor pre oživenie kultúrneho života v danom regióne a prispieť tak k celkovej propagácii historických miest regiónu horného Považia.

Viac informácií o festivale nájdete na stránke Hudobného centra www.hc.sk alebo na Facebook-u: Pro musica nostra.

PREDPREDAJ VSTUPENIEK:
WWW.TICKETPORTAL.SK   A HODINU PRED KONCERTOM V MIESTE JEHO KONANIA
* Na koncerty v Kotešovej, Čadci, Rajci a v Trnovom je vstupné dobrovoľné.                   

Pro Musica Nostra
Foto: skozilina.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *