nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilinský samosprávny kraj otvára brány vysokoškolákom

Žilinský samosprávny kraj otvára brány vysokoškolákom

Žilinský samosprávny kraj otvára v nasledujúcom roku program stáží pre študentov domácich i zahraničných vysokých škôl. Na trojmesačnú platenú stáž je možné sa hlásiť do 31.januára 2020.

Vôbec po prvýkrát dáva Žilinská župa možnosť študentom stážovať priamo na úrade samosprávneho kraja. ,,Našim zámerom je oboznámiť stážistov s fungovaním kraja a ukázať im, aké sú zodpovednosti regiónov za chod štátu. Verím, že si odnesú cenné skúsenosti z manažovania jednotlivých kompetencií a získajú nové zručnosti a vedomosti pre ich ďalšiu pracovnú kariéru,“ povedala županka Erika Jurinová. Prijatý stážista bude zodpovedať za konkrétnu pridelenú agendu, ktorej riešením môže realizovať svoje kreatívne nápady a návrhy. Odborné stáže sa budú realizovať na základe Dohody o brigádnickej práci študenta s hodinovou sadzbou 4 eurá/brutto.

Absolvovať odbornú stáž na jednotlivých odboroch Žilinského samosprávneho kraja bude možné v šiestich oblastiach –  kultúra, PR, marketing a propagácia kraja, regionálny rozvoj a cestovný ruch, právne záležitosti a verejné obstarávanie, ekonomika a správa majetku a doprava. Preferované budú študijné odbory zodpovedajúce vybraným oblastiam, avšak ani ďalšie študijné odbory nie sú prekážkou.

Záujemcovia o stáž môžu zaslať svoj životopis najneskôr do 31. januára 2021 a to buď elektronicky na e-mailovú adresu lucia.lasova@zilinskazupa.sk alebo poštou na adresu:

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …