nedeľa - 14. júla, 2024
, Deti z Liptovského Mikuláša potešia starých ľudí pohľadnicami
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Deti z Liptovského Mikuláša potešia starých ľudí pohľadnicami

Väčšina seniorov bude v zariadeniach sociálnych služieb naďalej izolovaná aj v predvianočnom období. S myšlienkou potešiť osamelých starkých a spríjemniť im dni, ktoré by sa mali niesť v znamení radosti, prišla Veronika Bániková zo sociálneho odboru na mestskom úrade. Cez odbor školstva požiadala deti, aby nakreslili, či napísali osamelým starkým vianočné pozdravy. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Aktuálna pandemická situácia veľmi ovplyvnila aj životy seniorov v našom meste. Vianoce sú sviatkom súdržnosti, pokoja a radosti, ale ako ich strávia klienti v zariadeniach, ktoré majú zákaz návštev? Vyzvali sme školy a škôlky, aby zhotovili vianočné pozdravy s prianím od detí pre našich starkých, ktoré im v predvianočnom období doručíme do jednotlivých zariadení sociálnych služieb v našom meste,“ uviedla Veronika Bániková z radnice. Myšlienku si pedagógovia aj deti zobrali za svoju a na radnici sa už kopia desiatky pozdravov.

Deti môžu vyrobiť pozdravy do 10. decembra, zamestnanci oddelenia sociálnych služieb mestského úradu ich následne doručia starkým.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …