utorok - 23. júla, 2024
súťaž pre študentov, Žilinský samosprávny kraj vyhlásil fotografickú súťaž pre študentov stredných škôl

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil fotografickú súťaž pre študentov stredných škôl

Odbor regionálneho rozvoja Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v rámci projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia, organizuje fotografickú súťaž „Lepší svet – čistejšie ovzdušie“ určenú pre študentov stredných škôl.

Témou 2. ročníka fotografickej súťaže je „Ovzdušie v objektíve.“ Do súťaže sa môžu zapojiť študenti stredných škôl Žilinského kraja a aj samotné fotografie musia byť nasnímané na území ŽSK. Do súťaže môže jeden autor zaslať spolu maximálne 3 fotografie. „Aj tento rok chceme podnietiť mládež k tomu, aby vnímali čisté ovzdušie ako krehkú súčasť prírody, ktorú ľudskou činnosťou veľmi ovplyvňujeme a nie je samozrejmosťou. Zároveň je táto súťaž aj výzvou pre študentov, ktorí majú záujem prepojiť svoje vedomosti a poznatky s fotografovaním,“ informuje Ivana Fiťmová, manažérka kvality ovzdušia, odbor regionálneho rozvoja ŽSK.

Pre prihlásenie do súťaže je potrebné vyplniť  elektronickú prihlášku a zaslať fotografiu na mailovú adresu ovzdusie@zilinskazupa. Do súťaže je možné prihlásiť fotografie digitálne a aj naskenované z kinofilmu. Fotografie musia byť vo vysokom rozlíšení, vo formáte JPG (JPEG), nesmú obsahovať vodoznak. Fotografia zaslaná do súťaže musí byť dielom autora, ktorý ju do súťaže prihlásil.

Súťažné fotografie je potrebné zaslať do 10.02.2023. Následne súťažné fotografie vyhodnotí organizačný výbor a udelí 1. 2. a 3. miesto. Autori ocenených fotografií získajú darčekové predmety.

Elektronickú prihlášku, podmienky a pravidlá súťaže na  https://lnk.sk/jro2 a TU

Projekt LIFE IP – Zlepšenie kvalita ovzdušia podporila Európska únia v rámci programu LIFE. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu SR prostredníctvom MŽP SR.

Zdroj: TS, Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …