utorok - 16. apríla, 2024
, Žilinu čakajú po úprave rozpočtu investície za vyše dva milióny eur
Základná škola Limbová zrekonštruuje sociálne zariadenia

Žilinu čakajú po úprave rozpočtu investície za vyše dva milióny eur

Nové rekonštrukcie, investičné akcie a modernizácie za viac ako dva milióny eur čakajú Žilinu zásluhou štvrtej úpravy rozpočtu. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline ju schválili na pondelkovom (3. 6.) zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Financiám na rekonštrukcie sa potešia aj školy

„Podarilo sa nám spoločne s mestskými poslancami vypracovať kvalitný plán investičných akcií, ktoré budeme môcť vďaka navýšeniu rozpočtu v blízkej dobe realizovať. Aj vďaka týmto projektom sa zlepšia podmienky deťom v materských a základných školách, zrekonštruujú sa cesty a chodníky, čo poteší najmä chodcov a vodičov,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

V Základnej škole (ZŠ) na Limbovej ulici sa podľa Zigovej za sumu 20.000 eur zrekonštruujú sociálne zariadenia. „Toalety sa budú modernizovať aj v ZŠ s materskou školou (MŠ) na ulici sv. Gorazda, kde je pre tieto účely vyčlenených 5000 eur. Ďalších 104.000 eur dostala škola na komplexnú rekonštrukciu vzduchotechniky, elektroinštalácie a elektrických rozvodov a rekonštrukciu strechy v školskej jedálni. Vzduchotechniku obnovia aj v školských jedálňach pri ZŠ Martinská a ZŠ s MŠ Trnové. V ZŠ s MŠ Dolná Trnovská zateplia za 16.000 eur budovu školy a zmodernizujú sociálne zariadenia v priestoroch MŠ. ZŠ na Námestí mladosti plánuje za 20.000 eur upraviť schodisko do budovy. V MŠ Zádubnie sa zateplí budova, na čo bolo schválených 225.000 eur,“ doplnila hovorkyňa mesta Žilina.

Rekonštruovať sa bude aj budova mestskej polície

Poslanci schválili aj finančnú podporu vo výške 110.000 eur na rekonštrukciu budovy mestskej polície v Žiline za účelom zníženia energetickej náročnosti. „Na úpravu križovatky pri Drevenej krave na Solinkách je vyčlenených 95.000 eur, na parkovisko v Bytčici medzi materskou školou a bytovým domom bude použitých 107.000 eur a ďalších takmer 139.000 eur poputuje na chodník na cintorín v Bánovej. Vďaka úprave rozpočtu sa taktiež vybudujú toalety v Parku Ľudovíta Štúra, pričom sa počíta s investíciou vo výške 25.000 eur,“ dodala Zigová.

Rekonštruovať sa budú aj detské ihriská a športoviská. „Detské pieskovisko na Smrekovej ulici sa zmodernizuje za 4000 eur, 17.500 eur sa použije na asfaltovanie ihrísk a osadenie hokejbalových bránok na Smrekovej a Limbovej ulici a takmer 174.000 bolo vyčlenených na prvú etapu vybudovania tartanovej dráhy pri ZŠ na Oravskej ceste,“ uzavrela hovorkyňa mesta Žilina.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …